داخلی صفحه کردستان خبر
 
درراستای کنگره 5400 شهید استان کردستان
یادواره شهدای آبروی کوچه ها ، افتخار محله درقروه برگزارشد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۶
یادواره شهدای آبروی کوچه ها ، افتخار محله درقروه برگزارشد
 
به گزارش ایثار یادواره شهدای آبروی کوچه ها ، افتخار محله در مقابل شهرداری قروه و با محوریت گرامیداشت یاد و خاطره شهدای فتح خرمشهر و شهردار شهید محمد عزیزی شفا برگزار گردید.
در این مراسم ابتدا شهردار قروه طی سخنانی با بیان اینکه شهدا همیشه زنده و جاوید هستند و در نزد خدا روزی داده می شوند گفت: شهادت اوج تعالی و کمال هر انسانی است که شهدا با ایثار و از جان گذشتگی در راستای دفاع از کیان و تمامیت ارضی ایران اسلامی به عالی ترین مقام رسیدند.
حسین پروندی افزود: شهدای ما در جبهه های حق علیه باطل عزت افتخار و آزادگی را برای ما آفریدند و به تاسی از نهضت عاشورا و قیام کربلا در راستای ادامه راه شهیدان کربلا ارزش های مقدس اسلامی را برای ما به ارمغان آوردند.وی ادامه داد: امروز به برکت خون شهدا ما از توسعه و امنیت برخوردار هستیم و این آرامش کنونی به خاطر فداکاری های شهدا ایجاد شده است.
پروندی خاطر نشان کرد: در شرایطی که تلاطم و ناآرامی خاورمیانه را در برگرفته است اما ما به برکت خون شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم در امنیت و آرامش هستیم و بدون واهمه ای از دشمن زندگی می کنیم.
در ادامه این مراسم سرهنگ ابراهیم حسینی دبیر کنگره 5400 شهید استان کردستان نیز طی سخنانی به بیان اهمیت عملیات بیت المقدس پرداخت و گفت: دشمن پس از آنکه خرمشهر را به تصرف خود درآورده بود با استفاده از تمامی اساتید نظامی روسی و فرانسوی یک دژ نفوذ ناپذیر و مستحکمی را در شهر خرمشهر ایجاد نمود و در تلاش بود تا خرمشهر را برای خود حفظ کند.
وی ادامه داد: استحکامات نظامی در شهر خرمشهر باعث شده بود که این شهر به شهر استالینگراد که یکی از دژهای مستحکم شوری بود معروف شود و کمتر کسی در جهان چنین می اندیشید که نیروهای ایران اسلامی بتوانند خرمشهر را از چنگال رژیم بعث عراق خارج کنند.
حسینی خاطر نشان کرد: پس از اجرای عملیات فتح المبین و در فاصله ای بسیار کوتاه عملیات بیت المقدس آغاز شد و شهرهای استان خوزستان که در تصرف دشمن بودند یکی پس از دیگری توسط جبهه اسلام آزاد می شدند
وی بیان داشت: در عملیات بیت المقدس آزادسازی خرمشهر کاری بسیار دشوار بود که شهید حسن باقری طرح ریزی ان عملیات بی نظیر را انجام داد و خرمشهر قهرمان از چنگال رژیم بعث خارج شد.
دبیر کنگره 5400 شهید استان کردستان به تبلیغات دروغین رسانه های غربی در روزهای جنگ اشاره نمود و گفت: در شرایطی که رزمندگان ایران اسلامی پیشروی می کردند و شهرهای اشغال شده را از لوث وجود دشمنان پاک می نمودند اما رسانه های بیگانه به دروغ پردازی پرداخته بودند و از پیروزی رژیم بعث سخن می گفتند.
 
وی در ادامه سخنان خود به دلایل ادامه جنگ پس از آزادسازی خرمشهر اشاره نمود و تصریح کرد: ما در سه مرحله با دشمن خود جنگیدیم که مرحله نخست آن رفع تجاوز و مرحله دوم ان دفع تجاوز و مرحله سوم نیز تنبیه متجاوز بود.
حسینی ادامه داد: در مرحله سوم ما باید دشمن را تنبیه می کردیم تا بتوانیم با دیپلماسی اقتدار در مذاکره با تمام جهان که دشمن ما بودند حاضر شویم.
وی افزود: هیچ یک از سازمان های بین المللی به دنبال پایان یافتن جنگ نبودند و همگی در تلاش بودند تا سقوط نظام مقدس جمهوری اسلامی را ببینند و در این میان باید اقتدار خود را در برابر دشمن به تصویر می کشیدیم.
دبیر کنگره 5400 شهید استان کردستان در ادامه سخنان خود با بیان اینکه امروز نیز باید دیپلماسی مذاکره با دشمن از روی اقتدار باشد گفت: رییس جمهور سخیف آمریکا با ایراد سخنانی نابخردانه از عمل به برجام سرباز زد اما نباید فراموش شود که اروپا نیز همانند آمریکا است.
وی در پایان افزود: اروپایی ها نیز سیاست آمریکایی دارند و و در مذاکرات هیچ تفاوتی با امریکا نخواهند داشت و تیم مذاکره کننده ما باید با اقتدار در برابر انان بایستد.
در بخش پایانی این مراسم نیز گروه نمایشی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به اجرای نمایشی در خصوص آزادسازی خرمشهر پرداختند و پس از اجرای نمایش از خانواده شهید محمد عزیزی شفا تقدیر به عمل آمد.
 
 
کد مطلب: 247546
 
 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...