فرازي از زندگينامه
سردار شهید نوروز علی آذریان
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۲
سردار شهید نوروز علی آذریان اول فروردین سال 1339 در شهرستان بروجن بدنيا آمد. سرانجام در 8 بهمن 1365 با سمت فرمانده بهداری سپاه دوم سیدالشهدا و مسئول معاونت دارویی سپاه در عملیات کربلای 5 و منطقه شلمچه براثر اصابت ترکش به سر و سینه به شهادت رسید.
 
به گزارش «ایثار» واحد چهارمحال و بختیاری: سردار شهید نوروز علی آذریان، اول فروردین سال 1339 در شهرستان بروجن از توابع استان چهارمحال و بختیاری پا به عرصه وجود نهاد.
دوران طفولیت را در خانواده‌ای مذهبی سپری کرد و از همان ابتدای کودکی جلوه تقوی و خصوصیات بارزی در او وجود داشت. پس از گذشت این دوران قدم به دبستان گذاشت و تحصیلات ابتدائی خود را در دبستان‌های ضرغام و شهید حبیبی بروجن با موفقیت به پایان رساند.
وارد مقطع راهنمایی شد و هم‌زمان که در مدرسه ارشاد درس می‌خواند در داروخانه نوین بروجن مشغول به کار شد. تحصیلات دوران متوسطه را در دبیرستان‌های شهدا بروجن و ادیب اصفهان گذراند و در فرصت‌های آزاد و زمان فراغت در بیمارستان عسگریه اصفهان کار می‌کرد.
 در سال 1357 به اخذ دیپلم ریاضی نائل آمد و بعد به خدمت سربازی رفت و دوره آموزش سربازی را در دوآب ساری گذراند و سپس جهت خدمت به واحد بهداری سنندج اعزام گردید.
پس از پایان خدمت به همراه هم‌رزمانش در بیمارستان عسگریه مشغول به کار شد. سال 1361 به پیروی از سنت رسول‌الله (ص) ازدواج نمود و صاحب یک پسر و یک دختر شد.
در سال 1362 وارد سپاه منطقه دو اصفهان شده و در بیمارستان شهید آیت‌الله صدوقی فعالیت‌های خود را ادامه داد.
وارد جبهه شد و مسئولیت اداره بهداری رزمی سپاه دوم سیدالشهدا (ع) نیروی زمینی جنوب به وی واگذار گردید.
شهید آذریان در این چند سال که در خط مقدم جبهه‌ها فداکاری می‌کرد در بسیاری از عملیات حضور داشت.
این شهید والامقام سرانجام در 8 بهمن 1365 با سمت فرمانده بهداری سپاه دوم سیدالشهدا و مسئول معاونت دارویی سپاه در عملیات کربلای 5 و منطقه شلمچه براثر اصابت ترکش به سر و سینه به شهادت رسید. پیکر وی پس از تشییع باشکوهی در روضه الشهدا زادگاهش به خاک سپرده شد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 247734
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور