داخلی صفحه یزد خبر
 
همرزم سردار شهید «فیض اردکانی»:
شهدا اولیای الهی هستند که به فوض عظیم رسیدند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۹
فرمانده قرارگاه سیدالشهدای نیروی زمینی سپاه پاسداران در مراسم بزرگداشت سردار شهید «فیض اردکانی» گفت: شهدا اولیای الهی هستند که به فوض عظیم رسیدند.
شهدا اولیای الهی هستند که به فوض عظیم رسیدند
 
به گزارش «ایثار یزد» مراسم بزرگداشت سردار شهید «سید حسین فیض اردکانی» پنجشنبه 10 خرداد با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه یزد، استاندار، شخصیت‌های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی، خانواده شهدا و ایثارگران و قشرهای مختلف مردم در پایگاه انقلاب اسلامی یزد، مسجد روضه محمدیه برگزار شد.
فرمانده قرارگاه سیدالشهدای نیروی زمینی سپاه پاسداران در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دارالعباده به‌ویژه سردار شهید «فیض اردکانی» گفت: شهدا اولیای الهی هستند که به فوض عظیم رسیدند و شهید فیض ازجمله همین اولیای الهی است که مقرب درگاه احدیت بود.
سردار جواد استکی بابیان خدمات ارزنده این شهید والامقام تصریح کرد: ایشان انسانی متواضع، مخلص و مردمی بود که به‌جز کسب رضای خدا و خدمت به خلق به چیز دیگری فکر نمی‌کرد.
یادگار هشت سال دفاع مقدس بابیان خاطراتی از دوران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: در شرایط که کشور در بی‌ثباتی قرار داشت دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی در تلاش بودند با ضربه زدن به این نظام نوپا اجازه شکل‌گیری و گسترش به آن ندهند ولی سربازان شجاع وطن با ایجاد وحدت بین مردم منطقه توطئه‌های آنان را خنثی کردند.
وی با تقدیر از تلاش‌های سردار شهید فیض اردکانی برای استقرار امنیت در غرب کشور به‌ویژه استان کردستان اضافه کرد: در شرایطی که ناامنی در کردستان بی داد می‌کرد و هرروز شاهد شهادت عده‌ای از پاسداران انقلاب اسلامی و مردم مظلوم منطقه بودیم، سردار فیض و هم‌رزمانش با ایجاد وحدت بین شیعه و سنی اجازه رخنه دشمن در صفوف وحدت مردم را ندادند.
استکی یادآور شد: خدمات فرهنگی و اجتماعی شهید فیض هرگز از یاد نخواهد رفت و این در پیوند عاطفی که مردم کردستان تا همین اواخر با این سردار شهید داشتند کاملاً مشهود بود.
فرمانده قرارگاه سیدالشهدا با اشاره به حضور هم‌میهنان شیعه و سنی در دوران مقدس و تقدیم 20 هزار شهید والامقام همه حاصل اقدامات ارزنده‌ای است که سردار فیض ویارانش در غرب کشور باهدف ایجاد وحدت و تألیف قلوب انجام دادند، است.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین معزالدینی سخنران دیگر این مراسم بود که اساس بعثت انبیا را تعالی انسان از حضیض به اوج انسانیت خواند.
این استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: درراه اعتلای انسان به اوج آدمیت همواره دو خطر و مانع وجود دارد که هوای نفس به‌عنوان عامل درونی و طاغوت‌ها به‌عنوان عامل بیرونی مانع دست‌یابی انسان به این هدف غایی و نهایی هستند.
وی خاطرنشان کرد: به‌طورکلی زندگی انسان نوعی جهاد است و موفق کسی است که پیروز هر دو جبهه باشد و سردار فیض چنین شخصیتی بود.
معزالدینی تأکید کرد: فیض اردکانی نماد اخلاق، تواضع و ادب بود که همه سلیقه‌ها به او عشق می‌ورزیدند و هرگز گرفتار جناح‌بندی‌های سیاسی نشد که اگر برخی از گوشه‌های پنهان زندگی او بیان شود همه متعجب خواهد کرد.
کد مطلب: 247889
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...