داخلی صفحه یزد خبر
 
شهید فیض، فرمانده ای ساده زیست و گمنام بود
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۴
سردار جوکار گفت: شهید فیض فرمانده ای لایق و بسیار ساده‌زیست بود که توجه به هم نوعان و هم‌رزمان خودش را سرلوحه رفتار خود قرار داده بود.
شهید فیض، فرمانده ای ساده زیست و گمنام بود
 
به گزارش «ایثار یزد» سردار محمد صالح جوکار هم‌رزم شهید فیض اردکانی در مورد شخصیت این شهید بزرگوار بیان داشت: شهید سید حسین فیض اردکانی یکی از فرماندهان جامع‌الاطراف ما بود. ایشان از ابتدای غائله کردستان به‌صورت گمنام در منطقه حضور داشت و فداکاری‌های بسیاری را از ایشان شاهد هستیم.
وی گفت: سردار فیض در دوران ابتدای انقلاب بیشتر در کردستان و در منطقه اورامانات حضور داشتند و بعدازآن در یک مقطع و زمانی که شهید حاج اکبر آقابابایی فرماندهی تیپ را بر عهده داشتند به‌عنوان قائم‌مقام تیپ 18 الغدیر فعالیت می‌کردند.
جوکار در مورد شخصیت شهید فیض اردکانی تصریح کرد: ایشان یک انسان مخلص، فداکار، مؤمن و معتقد به آرمان‌ها بود و در همه صحنه‌ها حضوری فعال داشت. آنچه خود بنده شاهد بودم ایشان چه در منطقه کردستان و چه در منطقه جنوب نقش هدایت نیروها و رزمندگان را در خط مقدم جبهه بر عهده داشتند.
وی افزود: شهید حسین فیض یک انسان خودساخته بود. بعد از دفاع مقدس هم ندیدم دنبال جایگاهی باشد. ایشان خیلی گمنام فعالیت می‌کرد.
نماینده سابق مردم یزد بابیان اینکه شهید فیض بارها تا مرز شهادت پیش رفت عنوان کرد: به یاد دارم ایشان در اواخر جنگ و در شرایط سختی زخمی شدند که شاید اگر فداکاری بعضی از دوستان نبود پیکر ایشان نیز در خط مقدم باقی‌مانده بود ولی با ایثار سایر هم‌رزمان ایشان را به عقب آوردند. خود تحمل رنج و سختی‌هایی که ایشان تا امروز متحمل شدند و عمل جراحی‌های مختلفی که به خاطر مصدومیت‌های جنگ بر روی ایشان انجام شد الگویی برای سایرین بود.
جوکار گفت: شهید فیض در زندگی فردی و شخصی هم آنچه را که به دست می‌آورد غالباً به نیازمندان می‌بخشید. توجه ایشان بعد از دفاع مقدس به رزمندگانی که به‌نوعی مشکلی داشتند نیز قابل‌توجه است. شاید مراجعاتی که ایشان در طول روز پاسخ می‌دادند بیشتر همین مراجعات هم‌رزمانشان و یا خانواده‌های معزز شهدا و ایثارگران بود.
وی بیان داشت: سردار فیض شخصیت بزرگی بود که این توفیق را داشت که بدون هیچ‌گونه توقعی در خدمت انقلاب و رزمندگان باشد. وی انسان با بصیرتی بود که همیشه توجه به امر ولایت در دستور کارش بود. مطیع امام (ره) و آرمان‌های ایشان بود. همچنین ازآنجاکه خود در یک خانواده روحانی بزرگ‌شده بود و با روحانیت مأنوس بود این پیوند را همیشه برقرار نگاه داشت. شهید فیض به‌خوبی دشمن را می‌شناخت و بر اساس دشمن‌شناسی خود در راستای حفظ و تداوم انقلاب اسلامی عمل می‌کرد.
وی تأکید کرد: رزمندگان ما در دوران دفاع مقدس همیشه از ایشان به نیکی یاد می‌کنند چراکه وی یک فرمانده لایق، خودساخته و با تزکیه نفس بود که همراه و همگام با انقلاب و ولایت حرکت می‌کرد. فیض یک انسان بسیار ساده‌زیست بود که توجه به هم نوعان و هم‌رزمان خودش را سرلوحه رفتار خود قرار داده بود.
 
کد مطلب: 247897
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...