داخلی صفحه لرستان خبر
 
گلچینی از وصیت‌نامه شهید حبیب‎الله باقریانی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۴۱
در گلچینی از وصیت‌نامه شهید حبیب‎الله باقریانی آمده است: «برنامه زندگی خود را طوری تنظیم کنید که به‌جای نشست و برخاست با افراد منافق و فرصت‌طلب با کسانی معاشرت کنید که دلسوز انقلاب هستند.همیشه نماز خود را بخوانید و با خلوص نیت روزه بگیرید و خمس و زکات بدهید»
گلچینی از وصیت‌نامه شهید حبیب‎الله باقریانی
 
به گزارش «ایثار واحد لرستان» به نقل از خبرگزاری ایکنا شهید حبیب‎الله باقریانی در دوم اسفندماه سال ۴۲ در روستای فرزیان از توابع شهرستان ازنا از پدری به‌نام ابراهیم و مادری به‌نام خدیجه متولد شد.وی تحصیلات خود را تا پایان دوره ابتدایی ادامه داد و در ۱۲ اردیبهشت‌ سال ۶۱ در خرمشهر بر اثر اصابت ترکش به شهادت نائل آمد و پیکر مطهر وی را در روستای فرزیان از توابع شهرستان ازنا به خاک سپردند.
در گلچینی از وصیت‌نامه شهید حبیب‎الله باقریانی می‎خوانیم: «همیشه گوش به فرمان امام باشید و از این نعمت گرانبهایی که خداوند نصیب ما کرده است حداکثر استفاده را بنمایید.همیشه به یاد مستمندان باشید.برنامه زندگی خود را طوری تنظیم کنید که به‌جای نشست و برخاست با افراد منافق و فرصت‌طلب با کسانی معاشرت کنید که دلسوز انقلاب هستند.همیشه نماز خود را بخوانید. با خلوص نیت روزه بگیرید.خمس و زکات بدهید».
متن کامل وصیت‌نامه شهید حبیب‎الله باقریانی
در وصیت‌نامه شهید حبیب‎الله باقریانی آمده است: «با دورود فراوان به رهبر کبیر انقلاب و ملت شهیدپرور ایران، مدتی است که می‎خواهم وصیت‌نامه بنویسم فرصت نمی‎شد.امروز از فرصتی که پیش آمده قبل از رفتن به ماموریت استفاده می‎کنم و چند کلمه‌ای با مادر گرامی و پدربزرگم و برادرانم و خواهرانم صحبت می‎کنم.
به مادرم می‎گویم که بر تو بشارت باد که خداوند این سعادت را نصیب تو کرد که فرزندت شهید شد، البته اگر خدا قبول کند و دعا کنید که خداوند فنا شدن این جسم بی‎ارزش را مورد قبول قرار دهد.
مادر مهربانم، پدر بزرگوارم می‎دانید زندگی این دنیا ابدی نیست و بلاخره می‎دانید که همه رفتنی هستیم، پس چرا وقت را تلف می‎کنیم؟ چرا با توجه به جنایات فجیعی که آمریکا و عُمالش انجام می‎دهند ساکت نشسته‌ایم؟ عزیزان من! مگر بچه‌های شما با دیگران فرق دارند؟ انتظارم از پدر و مادر و برادران و خواهرانم این است که: در مرگ من ماتم نگیرید و در نظر داشته باشید بردارانی را که در پاوه و سندج و در مکان‌های دیگر با چه وضعی شهید می‎شوند.
همیشه گوش به فرمان امام باشید و از این نعمت گرانبهایی که خداوند نصیب ما کرده است حداکثر استفاده را بکنید.
همیشه به یاد مستمندان باشید و برنامه زندگی خود را طوری نتظیم کنید که به‌جای نشست و برخاست با افراد منافق و فرصت‌طلب با کسانی معاشرت کنید که دلسوز انقلابند.با کسانی‌که با عمل خود انقلاب را یاری می‎دهند.
همیشه نماز خود را بخوانید با خلوص نیت روزه بگیرید، خُمس و زکات بدهید، امر به معروف و نهی از منکر کنید حجاب خود را رعایت کنید که حجاب شما برتر از خون من است.به دانشگاهی وارد شده‌ام که مکتب آن شهادت و رهبر آن حسین است و من افتخار می‌کنم که در این راه شهادت نصیب من بشود.
و از خداوند بزرگ می‎خواهم که این بنده گنهکار را بخشیده و همان شهادت که به یاران امام حسین(ع) در راه حسین داده است، نصیب این بنده حقیر بنماید و از همگی شما می‎خواهم مرا حلال کنید و برای من طلب مغفرت کنید».
انتهای پیام//
کد مطلب: 248068