اشتغال، مسکن و درمان خانواده های شهدا و ایثارگران دغدغه ماست
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۱
استاندار خراسان شمالی در جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت با بیان این که اشتغال، مسکن و درمان خانواده های شهدا و ایثارگران همواره یکی از دغدغه های اصلی ما محسوب می شود، گفت:باید این مشکلات خانواده های شهدا و ایثارگران را با همت تمامی مدیران حل کرد.
اشتغال، مسکن و درمان خانواده های شهدا و ایثارگران دغدغه ماست
 
به گزارش ایثار واحد خراسان شمالی صبح دیروز یکشنبه ۱۳ خرداد ۹۷ سومین جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت استان به ریاست مهندس صالحی استاندار خراسان شمالی برگزار شد .
محمدرضا صالحی در این جلسه با اشاره به دغدغه های جامعه ایثارگری در بخش مسکن بر لزوم همکاری و همراهی بانک ها برای سهولت فرایند اعطای تسهیلات به خانواده های شهدا و ایثارگران تاکید کرد .
وی همچنین مسئله اشتغال ایثارگران را نیز مورد تاکید قرار داد و گفت : می توان با ارائه تسهیلات برای کسانی که دارای مدرک فنی و حرفه ای هستند، در حوزه مشاغل خانگی اشتغال ایجاد  کرد و این موضوع همت جمعی تمامی مدیران و مسئولیت پذیری آنان را می طلبد؛ هر چند که ظرفیت تسهیلات مشاغل خانگی استان فراتر از مبلغ اعلام شده است ولی می توان مقدار این تسهیلات را افزایش داد.
صالحی تصریح کرد:در بخش اشتغال هیچ کاری را نمی توان اضافه تر از چارچوب قانونی آن انجام داد اما در حوزه فنی و حرفه ای می توان به درخواست  های  خانواده های شهدا و ایثارگران عمل کرد تا با داشتن مدرک مهارتی برای حل مشکلات آنان اقدام کنیم.
وی افزود: در یک بازه زمانی، آموزش های فنی و حرفه ای عرضه محور بود اما در حال حاضر مهارت های فنی و حرفه ای تقاضا محور شده لذا مدیرکل بنیاد شهید می تواند تقاضاهای خانواده شهدا و ایثارگران را در رشته های مختلف شناسایی و اعلام کند تا بر مبنای آن کلاس های فنی و حرفه ای شکل گیرد و کوتاهی فنی و حرفه ای نیز در این خصوص پذیرفتنی نیست.
استاندار خراسان شمالی با بیان این که اشتغال، مسکن و درمان خانواده های شهدا و ایثارگران همواره یکی از دغدغه های اصلی ما محسوب می شود، گفت:باید این مشکلات خانواده های شهدا و ایثارگران را با همت تمامی مدیران حل کرد.
صالحی در خصوص ساماندهی گلزارهای شهدا در روستاها نیز گفت: باید از توان خیران برای این کار بهره گرفت زیرا نمی توانیم دستوری به دهیاری ها ابلاغ کنیم چون این حوزه زیر نظر بخش خصوصی است بنابراین باید از ظرفیت خیران بهره گرفت.
در ابتدای این جلسه سید عابس حسینی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی رفع موانع و مشکلات پیش روی جامعه ایثارگری را نیازمند عزم عمومی و مشارکت دستگاه های اجرایی دانست و گفت : بنیاد شهید به تنهایی و بدون همکاری و مشارکت سایر دستگاه ها قادر به رفع همه مشکلات ایثارگران عزیز نیست .
وی همه مسئولین را در قبال ایثارگران مسئول دانست و با اشاره به رشادت های ایثارگران در طول دوران دفاع مقدس گفت : همه ما مدیون ایثارگران عزیز و خانواده های معظم شهدا هستیم لذا باید خود را در قبال این قشر از جامعه مسئول بدانیم و در راستای رفع دغدغه های ایشان تلاش کنیم .
 
کد مطلب: 248211