داخلی صفحه یزد خبر
 
بیست و نهمین سالگرد ارتحال بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی در برگزار شد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۳
بیست و نهمین سالگرد ارتحال بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و سالگرد قیام 15 خرداد در مسجد روضه محمدیه یزد برگزار شد.
بیست و نهمین سالگرد ارتحال بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی در برگزار شد
 
به گزارش «ایثار یزد» مراسم بیست و نهمین سالگرد ارتحال بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و پنجاه و پنجمین سالگرد قیام 15 خرداد با حضور مسئولان و قشرهای مختلف مردم در مسجد روضه محمدیه یزد برگزار شد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد فخرالدینی در این مراسم امام راحل را شخصیتی برجسته در حوزه‌های فقه، فلسفه، عرفان و مسائل اقتصادی و سیاسی در قرن حاضر خواند.
وی بابیان این‌که امام قلب‌های مردم را با خود همراه ساخت افزود: امام با بیانات شیوا و صریح خود توانست آحاد جامعه به‌ویژه جوانان را به صحنه آورده و اسلام ناب محمدی را احیاء کند.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یزد استقلال، آزادی، عدالت اجتماعی و اقتصادی را از مبانی و آرمان‌های امام برشمرد و گفت: امام راحل با نهضت خود در ایران علاوه بر بیرون کشیدن ملت از زیر یوغ استکبار به مستضعفان و آزادی خواهان جهان روح تازه‌ای بخشید و تمام معادلات سیاسی دنیا را برهم زده است.
این مقام مسئول بابیان این‌که باید قدر امام و انقلاب را بدانیم خاطرنشان کرد: امروز هم نام و یاد امام خمینی (ره) گره‌گشای مسائل و مشکلات جامعه ماست و باید آرمان‌ها و ارزش‌های امام و انقلاب با تبیین به نسل نوجوان و جوان حفظ شود.
محمدهادی فلاح زاده دیگر سخنران این مراسم با اشاره به ابعاد شخصیتی بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی تصریح کرد: امام راحل با درک صحیح موقعیت کشور و مشاهده فساد دربار شاه و به خطر افتادن استقلال کشور قیام کرد.
این استاد حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: شجاعت امام در برخورد با رژیم پهلوی بی‌نظیر بود و اگر اقتدار امام عزیزمان نبود هرگز چنین دستاورد عظیمی به دست نمی‌آمد.
 عزاداری هیئت عزاداران حسنی ده بالای یزد از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.
کد مطلب: 248288
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...