داخلی صفحه زنجان خبر
 
بارانی که غسل شهادت به رزمندگان می‌داد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۷
نیروهای ایرانی به حرکت خود ادامه دادند، حرکت ابرها آسمان را فرا‌گرفته بود در این موقع به‌طور معجزه‌آسایی ابرها کنار رفت تا سنگرهای نیروهای بعثی دیده شود، فرصت مناسبی برای نابودی سنگرهای دشمن بود.
 
به گزارش ایثار واحد زنجان به نقل از ایسنا، در عملیات محرم شب می‌خواستیم جهت انجام عملیات حرکت کنیم، باید نیروها دیده نمی‌شدند و از طرفی هم شب مهتابی بود. در زمان حرکت ابر آسمان را فرا‌ گرفته و باران شروع به باریدن کرده بود، به قول یکی از رزمندگان این نم‌نم باران گویی غسل شهادت رزمندگان اسلام بود، در زیر نم‌نم باران و سایه ابر حرکت کردیم.
 
دشمن به ‌خاطر شرایط جوی که حمله‌ای صورت نخواهد گرفت غافلگیر شده بود نیروهای ایرانی به حرکت خود ادامه دادند و به محلی که می‌بایست روشن بود تا سنگرهای دشمن دیده شود، رسیدند. در این موقع به‌طور معجزه‌آسایی ابرها کنار رفت و مهتاب از پشت ابرها نمایان شد. این لحظه فرصت مناسبی برای نیروهای ایرانی بود تا بتوانند سنگرهای دشمن بعثی را مشاهده و اقدام به نابودی آن‌ها کنند.
 
در مرحله دوم عملیات رمضان موقعیتی پیش آمد که می‌بایست تغییر موضع می‌دادیم از طرفی سنگری هم وجود نداشت و تانک‌های دشمن ما را کاملاً در دید خود داشت. حیران مانده بودیم که چگونه تغییر موضع بدهیم. در این حین یکی از رزمندگان گفت: من حاضرم به تنهایی در مقابل تانک‌های دشمن مانور داده و آن‌ها را مشغول کنم و شما از منطقه خارج شوید.
 
ابتدا با این نظر مخالفت کردیم اما ناگهان دیدیم که این برادر دلیر با حالت زیگزاگ به طرف دشمن در حرکت است و در حال تیراندازی به‌سوی تانک‌ها است. تانک‌ها به روی او آتش گشودند بعد از مدتی شاهد تکه‌تکه شدن بدن آن رزمنده بودیم که جان خود را نثار کرد تا دیگر همرزمانش نجات پیدا کنند.
 
خاطره‌ای از سردار شهید محمدناصر اشتری
 
کد مطلب: 248305
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...