داخلی صفحه اردبیل خبر
 
​با حضور باشکوه مردم
پیکر مطهر شهدای مرزبانی در استان اردبیل تشییع شد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۹
با حضور عاشورایی مردم پیکر مطهر شهیدان والامقام یوسف پیرانه و محبوب قربانی از شهدای مرزبانی در شهرهای بیله سوار و اردبیل تشییع شد .
 
به گزارش ایثار واحد استان « اردبیل»، مردم روزه دار و قدرشناس روز گذشته پیکرهای مدافعان مززهای میهن اسلامی شهیدان والامقام یوسف پیرانه و محبوب قربانی را با شکوه هرچه تمام در شهرهای بیله سوار و اردبیل تشییع کردند .
مردم شرکت کننده در راهپیمایی روز جهانی قدس پس از اتمام نماز جمعه و اقامه نماز توسط آیت اله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل بر پیکر شهید گرانقدر محبوب قربانی این شهید معظم را در شهر اردبیل تشییع و جهت خاکسپاری به زادگاهش روستای « جبه دار » مشایعت کردند .
مردم حسینی در شهر اردبیل و روستای جبه دار اعم از زن و مرد ، پیر و جوان با حضور گسترده و عاشورایی در مراسم تشییع شهید محبوب قربانی با عزاداری های پرشور صحنه های بدیع آفریده و با سینه زنی و نثار اشک ماتم  در فراق مدافع امنیت کشور و افسر برومند دیار خود یادآور عزاداری های ایام محرم شدند .  
شاهی مدیرکل بنیاد استان پس از خاکسپاری شهید گرانقدر با سخنرانی در جمع تشییع کنندگان از مقام ایثار و شهادت تجلیل و از اقشار مختلف مردم بویژه اهالی روستای جبه دار و روستاهای همجوار و مسئولین حاضر تشکر و قدردانی کرد .
پیکر شهید والامقام یوسف پیرانه نیز همزمان با حضور گسترده مردم روزه دار در شهرستان بیله سوار تشییع و روستای « فولادلوقیوسی » زادگاه شهید به خاک سپرده شد .
گفتنی است شهیدان گرانقدر یوسف پیرانه و محبوب قربانی از افسران مرزبانی استان اردبیل هستند که شامگاه  سه شنبه 15 خرداد 97 و در  شب شهادت مولا حضرت علی علیه السلام و دومین شب قدر در مرز سردشت حین دفع تجاوز اشرار به میهن عزیز اسلامی به فیض عظیم شهادت رسیدند .
انتهای پیام ./
کد مطلب: 248373
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...