داخلی صفحه بوشهر خبر
 
دومین کنگره شهدای استان بوشهر سال آینده برگزار می‌شود
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۱۶
فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر گفت: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته در کشور دومین کنگره سرداران و شهدای این استان نیمه دوم سال آینده در بوشهر برگزار می شود.
دومین کنگره شهدای استان بوشهر سال آینده برگزار می‌شود
 
به گزارش «ایثار بوشهر» به نقل از ایرنا؛ علی رزمجو در نخستین نشست هماهنگی کنگره سرداران و شهدای استان بوشهر افزود: نخستین کنگره بزرگ شهدای استان بوشهر سال 1383 در بوشهر برگزار شد.
وی اظهار کرد: کنگره سرداران و شهدای استان بوشهر از شورای سیاست‌گذاری و ستاد اجرایی تشکیل‌شده که در شورای سیاست‌گذاری نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه بوشهر و در ستاد اجرایی استاندار به‌عنوان رئیس ستاد و فرمانده سپاه به‌عنوان دبیر ستاد حضور دارند.
فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر بیان کرد: کنگره شهدا بر اساس اعلام کشور 20 کمیته دارد اما بر اساس نیاز و صلاحدید استانی تعداد کمیته‌ها تغییر می‌کند.
رزمجو گفت: تولیدات ماندگار فرهنگی، ساخت آثار ماندگار نمادین مثل دهکده مقاومت، باغ‌موزه دفاع مقدس، تحقیقات علمی و پژوهشی، بازدید، گردهمایی و تجلیل‌ها، برگزاری جشنواره‌ها و مراسم یادمان‌های شهدای شهرستان‌ها و اقشار مختلف، تبلیغات و فضاسازی در سطح ملی و استانی ازجمله کارهایی است که باید تا زمان برگزاری کنگره انجام شود.
فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر اضافه کرد: برپایی نمایشگاه، معرفی نقش استان بوشهر در جنگ تحمیلی، جمع‌آوری آثار شهدا، فعالیت‌های فضای مجازی، انعکاس مطبوعاتی کنگره و برگزاری کنگره از دیگر مواردی است که باید در مدت باقیمانده انجام شود.
استاندار بوشهر گفت: مردم و رزمندگان این استان در هشت سال دفاع مقدس همواره برای دفاع از نظام اسلامی دلاور مردانه ایستادگی کردند و بوشهر از استان‌های استثنایی در عرصه هشت سال دفاع مقدس است.
عبدالکریم گراوند افزود: برگزاری کنگره‌ها و یادواره شهدا بهترین فضا برای خنثی‌سازی هجمه‌ها علیه نظام اسلامی است.
وی بیان کرد: برگزاری کنگره سرداران و شهدای استان بوشهر کاری بزرگ و مهم است و باید طبق برنامه‌ریزی برای اجرای این کنگره تمرکز کنیم تا کاری ماندگار انجام شود.
استاندار بوشهر بیان کرد: با توجه به تجارب قبل و ظرفیت کنونی در استان بوشهر، کمیته‌های کنگره باید فعال تا با توجه به بزرگی کار، همه برنامه‌ها بر اساس یک برنامه و تقویم زمان‌بندی اجرایی شود.
گراوند بیان کرد: دستگاه‌های عضو کمیته هم باید با استفاده از بودجه‌های فرهنگی خود در این عرصه مهم وارد شوند.
استاندار بوشهر گفت: ضمن برگزاری جلسه مشترک با شورای سیاست‌گذاری، تلاش شود برنامه‌ای درشان و جایگاه شهدا تدوین شود.
وی تأکید کرد: جلسه‌های کارشناسی و تخصصی کمیته‌های کنگره بعد از ماه مبارک رمضان برگزار و تقویم جلسه‌ها تا زمان برگزاری کنگره هم تهیه شود.
استاندار بوشهر بابیان اینکه استان بوشهر و رزمندگان این استان در هشت سال دفاع مقدس همواره برای دفاع از نظام اسلامی دلاور مردانه ایستادگی کردند، گفت: استان بوشهر در دوران دفاع مقدس هم در عرصه دریا، زمین و هوا در مقابل دشمن ایستادگی کرده است.
گراوند به نقش جزیره خارگ در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: جزیره خارگ در دوران دفاع مقدس بارها بمباران شد و نماد مقاومت در برابر رژیم بعثی است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 248490
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...