داخلی صفحه ایلام خبر
 
برگزاری یادواره شهدای ۱۸ و ۱۹ خرداد ۶۴ شهرستان ایوان
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۱
یادواره شهدا به‌منظور بزرگداشت یاد و خاطره ۱40 شهید ۱۸ و ۱۹ خرداد سال ۶۴ در شهرستان ایوان برگزار شد.
برگزاری یادواره شهدای ۱۸ و ۱۹ خرداد ۶۴ شهرستان ایوان
 
به گزارش ایثار از «ایوان» سلمان رستمیان مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام در این مراسم اظهار داشت: شهدا زینت و نگین درخشان مجالس و محافل معنوی در جمهوری اسلامی ایران هستند و هرچقدر قدردان خون شهدا و خانواده آنان باشیم کم است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام گفت: در روزهای 18 و 19 خرداد سال 1364 رژیم بعثی عراق با بمباران کردن هوایی شهرهای ایوان و زرنه در استان ایلام 140 نفر از مردم این دیار را به شهادت رساند و لکه ننگی در تاریخ به‌ نام خود ثبت کرد که امروز برای ایران نشان افتخار و برای کفار ننگ ابدی است.
وی افزود: اقتدار امروز ایران اسلامی نشانه دیروز شهدای گلگون‌کفن انقلاب اسلامی ایران است که بی‌دفاع در خانه و کاشانه خود هدف بمباران هوایی قرارگرفته‌اند است.
رستمیان برگزاری یاد و خاطره شهدا را انتقال فرهنگ شهادت به نسل جدید و آینده ایران دانست و تصریح کرد: لازمه فرهنگ‌سازی و ایجاد گفتمان شهید و شهادت و ادامه را شهدا برگزاری همین یادواره‌ها است.
لازم به ذکر است این مراسم با حضور حجت‌الاسلام حیدری امام‌جمعه شهرستان، امید علی سبزی فرماندار، سلیمان رستمیان مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، مسئولین محلی، نیروهای نظامی و انتظامی و خانواده‌های شاهد و ایثارگر شهرستان ایوان، در مسجد حضرت ابوالفضل العباس (ع) این شهرستان برگزار شد.
انتهای پیام/
                  
کد مطلب: 248687
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...