داخلی صفحه قم خبر
 
مادر شهید محمد رضا شفیعی به دیار حق شتافت
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۰
مادر بزرگوار شهید محمد رضا شفیعی بانو "فاطمه نادری قمی" بعد از سالها رنج جدایی از فرزند روز گذشته بر اثر کهولت سن و بیماری دعوت حق را لبیک گفت و به شهیدش پیوست.
مادر شهید محمد رضا شفیعی به دیار حق شتافت
 
 
پیکر مطهر این مادر ایثارگر امروز ساعت 17:30 از مقابل مسجد میرزای قمی به سمت گلزار شهدای علی بن جعفر (ع) تشییع و در جوار مزار مطهر فرزندش آرام خواهد گرفت.
مادر مروج فرهنگ ایثار و شهادت شد، در هر محفلی از محمد رضا می گفت و به شهادت فرزندش افتخار می کرد و با خاطرات شیرین او زندگی می کرد. در محله ای قدیمی در عین ساده زیستی همواره میزبان میهمانانی بود که برای شنیدن از شهیدی می آمدند که پیکرش بعد از 16 سال سالم به وطن بازگشت و سند حقانیت جبهه حق علیه باطل شد.  
مرداد ماه سال 1381، پیکر مطهر570شهید گلگون کفن شناسایی و از میدانهای جنگ و گوشه قبرستانهای متروکه عراق که مزار ملائکه الله بود به آغوش وطن بازگشت و با حضور گسترده مردم تشییع گردید، در بین این تابوتهای مطهر، هفت پیکر سالم بود، یکی از این پیکرهای معطر متعلق به شهيد محمد رضا شفیعی نیک آبادی بود.
محمد رضا سال 49در محله دروازه ری قم یکی از مناطق محروم شهر متولد شد. 11سال بیشتر نداشت که پدرش را از دست داد و طعم تلخ يتيمي را حس كرد، ‌در کنار مادری که درس آموز مکتب زینب (س)بود، عاشورایی تربیت شد.
 مادرش به هر مجلسی می رفت از محمد رضا آن نوجوان 14ساله ای که دیگر فرزند روح الله بود و روح ناآرامش در قفس تن آرام نداشت می گفت . محمد رضا سرانجام به سوی کربلای ایران پرواز کرد و به ندای هل من ناصر حسین زمان گوش فرا داد وسرانجام در 28خرداد سال 63عازم شد.
سرانجام در عملیات کربلای چهار در شلمچه در تاریخ 4دی ماه 65هنگام باز کردن معبر زخمی شد و به اسارت در آمد و بعد از هشت روز لب تشنه به شهادت رسید، همان موقع بود که نیروهای صلیب سرخ از راه رسیدند و او را شناسایی کردند و از پيكرش عكس گرفتند تا نامش در فهرست شهدا باقی بماند و 16سال بعد در تاریخ 4مرداد سال 81پیکرش به وطن بازگردد.
یکی از همرزمانش وقتی می شنود که جسم محمد رضا بعد از 16سال سالم به وطن برگشته به مادرش می گوید راز این جسم سالم در اهتمام محمد رضا به نماز شب ، دائم الوضو بودن و استمرار قرائت زیارت عاشورا و گریه بر مظلومیت عاشوراییان است.
بخشي از وصيت نامه شهيد محمد رضا شفيعي
حال كه وقت آزاد شدن من از قفس دنيوي رسيده لازم دانستم به جهاد در راه خدا بپردازم كه اگر قبول گرديد به سوي زندگي سعادتمند و ديگري پر مي كشم. من يكي از بسيجياني هستم كه براي اجراي احكام اسلامي به جهاد پرداخته و از ريخته شدن خونم باكي ندارم .
اي جوانان نكند در رختخواب ذلت بميريد كه حسين(ع) در ميدان نبرد شهيد شد، مبادا در غفلت بميريد كه علي (ع)  در محراب عبادت شهيد شد، مبادا در حال بي تفاوتي بميريد كه علي اكبر (ع) در راه حسين(ع) و با هدف شهيد شد.
اي مادران مبادا از رفتن فرزندانتان به جبهه جلوگيري كنيد كه در قيامت در محضر خدا نمي توانيد جواب زينب (س) را بدهيد. از خواهران گرامي تقاضا مندم از فاطمه (س) يگانه سرور زنان سرمشق بگيريد و حجاب اسلامي را رعايت فرماييد. اميدوارم روزي فرا رسد كه همه مردم به وظيفه اسلامي خود آشنا شوند و از گناه دوري گزينند. اميدوارم خانوده ام چون ديگر خانواده شهدا استوار و مقاوم باشند، كاري نكنند كه دشمنان شاد شوند، امام فرمود، من چشم اميدم به شما جوانان عزيز است. به نداي هل من ناصر ينصرني حسين زمان لبيك بگوييد و به سوي جبهه ها حركت كنيد.
ما شهادت را جز سعادت نمي دانيم شهادت ارثي است كه از انبياء به ما رسيده است. سفارش می کنم هميشه در زمينه سازي براي ظهور صاحب الامر(عج) بكوشيد. اول خود و بعد جامعه را پاكسازي كنيد و دعاكنيد كه اين انقلاب به انقلاب جهاني حضرت وليعصر(عج) متصل شود و براي استجابت دعاهايتان جهاد اكبر كنيد.
 امت اسلام، با شعار در خط امام بودن ولي در عمل دل امام را به درد آوردن وظيفه انساني و اسلامي ما نيست، ما كه هنوز خود را نساخته ايم و تمام كارهايمان اشكال دارد چگونه مي خواهيم ديگران را بسازيم و انقلابمان را به تمام جهان صادر كنيم. از خود محوري بپرهيزيم و سعي درخود سازي داشته باشيم .
 
کد مطلب: 248697
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...