داخلی صفحه البرز خبر
 
استاندار البرز:
انقلاب اسلامی ایران با گذشته حدود ۴ دهه، دستاوردهای بزرگی داشته که باید نسل امروز تشریح و تبیین شود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۳
استاندار البرز با اشاره به اینکه تمام ظرفیت‌های استان برای برگزاری چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب بسیج می‌شود، گفت: انقلاب اسلامی ایران با گذشته حدود ۴ دهه، دستاوردهای بزرگی داشته که باید نسل امروز تشریح و تبیین شود.
انقلاب اسلامی ایران با گذشته حدود ۴ دهه، دستاوردهای بزرگی داشته که باید نسل امروز تشریح و تبیین شود
 
به گزارش ایثار واحد خبر استان البرز دکتر محمدعلی نجفی در شورای سیاست‌گذاری و راهبری بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که ظهر دوشنبه برگزار شد با اشاره به اینکه دستورالعمل کلی این مراسم به‌خوبی تهیه و تدوین‌شده افزود: در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، مبحث اصلی، نمایش گذاشتن عملکرد جمهوری اسلامی است ولی از سوی دیگر تبلیغاتی که استکبار برای سرکوبی جمهوری اسلامی فراهم می‌کند، نیز موردتوجه است.
وی ادامه داد: اکنون رئیس‌جمهور آمریکا در هیچ نشستی از ایران غافل نشده و نگرشی که صهیونیست باریشه‌های اصلی انقلاب دارد از سوی وی نیز مطرح است.
نجفی گفت: اکنون به پشتیبانی استکبار جهانی، کشورهایی که به‌اندازه برخی استان‌های ما نیز وسعت و توان ندارند، برای ایران اسلامی عرض‌اندام می‌کنند که کاری بیهوده است.
وی بابیان اینکه هرقدر از بزرگی انقلاب اسلامی با تأکید برجهانی بودن این رویداد بزرگ و منحصربه‌فرد گفته شود کم است افزود: انقلاب‌هایی در دنیا اتفاق افتاد ولی به دلایل مختلف دوامی نداشت.
استاندار البرز با تأکید بر اینکه جوانان باید از دستاوردهای بزرگ انقلاب آگاه شوند اضافه کرد: امنیتی که در ایران اسلامی حاکم است در سایر نقاط دنیا بندرت دیده می‌شود.
وی گفت: اکنون در استان وظایف بخشی ما در ادارات به‌درستی دنبال می‌شود و درروند امور با کوتاهی‌ها و کم‌کاری‌ها به جد برخورد می‌شود.
نجفی افزود: در این فرصت باقی در مراسمی که پیش روداریم باید در مناسبت‌هایی همچون هفته دولت و دهه فجر دستاوردهای نظام را به رخ جهان بکشیم.
وی بابیان اینکه نباید محدود به بیان تنگناها شد عنوان کرد: نظام دستاوردهای ارزشمندی دارد که باید در کنار موانع و مشکلات به آن‌ها با دقت بیشتری پرداخت.
استاندار البرز با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری گفت: کشور، محدود به جناح‌ها و اندیشه‌ها نیست بلکه تنها باید به تبیین دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب بپردازیم.
وی افزود: به جوانان باید میدان دهیم تا در عرصه‌های تصمیم سازی کشور حضورداشته باشند و آگاه شوند که مسئولان در جلسات چه اقداماتی انجام می‌دهند.
نجفی ادامه داد: در تمام جلسات مراسم ملی تکیه به مردمی بودن جلسات داریم چراکه انقلاب اسلامی را مردم به رهبری بنیان‌گذار کبیر انقلاب رقم زدند.
وی گفت: اشتغال یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های مردم است ازاین‌رو با اهتمام ویژه‌ای درصدد حل مشکلات این بخش هستیم.
استاندار البرز افزود: در استان البرز دستاوردهای بزرگی در حوزه‌های تحقیقات کشاورزی، خدماتی و فرهنگی و ورزشی و... حاصل‌شده که باید از چنین فرصت‌هایی برای معرفی اهداف انقلاب بهره برد.
وی اضافه کرد: امید است در مقابل خون پاک شهدا و خانواده‌های ایثارگران روسفید باشیم.
دستاوردهای انقلاب اسلامی با ذکر جزئیات برای مردم مرور شود
نماینده ولی‌فقیه در استان البرز نیز در این نشست با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی با یک تفکر دینی و فرهنگی هویت یافت افزود: آنچه امام ترسیم کردند حاکمیت ارزش‌های دینی و اسلامی در ایران و جهان است.
آیت‌الله سید محمدمهدی حسینی همدانی ادامه داد: دشمن از ابتدای کار سعی کرد که از صدور انقلاب به جهان جلوگیری کند چراکه انقلاب بسیاری از معادلات آن‌ها را بر هم زد.
وی گفت: آرمان انقلاب، دفاع از مستضعفان ایران و جهان بود و فلسطین نیز در رأس این اهداف قرار گرفت.
آیت‌الله حسینی همدانی با تأکید بر ضرورت پرداختن به افتخارات با گذشته ۴۰ سال از انقلاب افزود: بخشی از جزئیات دستاوردهای نظام را باید برای نسل جوان تبیین کرد تا از آن‌ها آگاهی یابند.
وی اضافه کرد: دشمن درصدد القا این باور است که جمهوری اسلامی قابلیت اداره جامعه را ندارد و در این راستا برنامه‌ریزی دقیقی انجام داده‌اند که باید بابیان دستاوردها خلاف این مدعا را اثبات کرد.
نماینده ولی‌فقیه در استان البرز گفت: برنامه‌های این شورا باید بومی‌سازی شود تا تمامی امور را تحت پوشش قرار دهد، همچنین باید واقعیات را تشریح کرد و درجایی که دشمنان با دسیسه‌ها مانع آن شدند نیز بیان شود.
حسینی همدانی افزود: باید اقدامات انجام‌شده را باکیفیت به سمع و نظر مردم رساند که جذابیت داشته باشد.
وی عنوان کرد: قسمتی از برنامه‌ها باید در جهت معرفی آینده انقلاب در ایران و جهان باشد و مسیر تمدن بزرگ اسلامی به‌خوبی تبیین شود.
نماینده ولی‌فقیه در استان البرز گفت: نقش بانوان در انقلاب اسلامی باید پررنگ دیده شود و با دیدگاه‌های معاندانه در این خصوص مقابله شود.
وی افزود: مردم به‌عنوان وارثان و بانیان اصلی انقلاب باید در مراسم جشن سالگرد پیروزی انقلاب حضور فعال داشته باشند.
 
کد خبر 97/130
انتهای پیام/
کد مطلب: 248707
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...