داخلی صفحه همدان خبر
 
یادواره شهدای گرانقدر روستای نثار نهاوند برگزار شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۸
در روز سه شنبه 22 خرداد ماه97 با حضور مسئولین شهرستان، خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و نیز مردم ولایت مدار و شهید پرور روستای نثار بزرگداشت یاد و خاطره ی شهدای گرانقدر این روستا برگزار شد.
یادواره شهدای گرانقدر روستای نثار نهاوند برگزار شد
 
به گزارش بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان نهاوند،در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا مغیثی ضمن خیر مقدم به مهمانان عزیز در جلسه ،از کلیه ی برگزارکنند گان این یادواره و بخصوص بنیاد  شهید و سپاه تجلیل بعمل آوردند.
در ادامه سردار فرجی جانشین محترم فرماندهی سپاه انصارالحسین استان همدان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: از ابتدای نهضت اسلامی، شهدای فراوانی در حوادث گوناگون از جمله حادثه فروردین 42 در فیضیه و پس از آن در سال 57 و دوران دفاع مقدس داشته‌ایم و شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس همگی در تاریخ انقلاب نقش‌آفرین بوده و از عزت، شرف، ملت، ایمان و ارزش‌های کشور، دفاع کردند.
سردار فرجی  با تأکید بر اینکه اگر فداکاری و ایثار رزمندگان وجود نداشت و اگر آنها ایستادگی و دفاع نکرده و از مرز و بوم، حیثیت، اسلام و انقلاب دفاع نمی‌کردند، امروز معلوم نبود در چه شرایط و جایگاهی قرار داشتیم، گفت: در چند سال اخیر دیدید که عده‌ای تروریست در عراق و سوریه با جان، مال و ناموس مردم چه رفتاری داشتند.
جانشین فرماندهی محترم سپاه انصارالحسین استان همدان با بیان اینکه عزت، عظمت و آبرو از هر چیز دیگری برای یک ملت، بالاتر است، افزود: اگر ملتی ثروتمند و پرجمعیت داشته باشیم، اما در برابر یک ابرقدرت، ذلیل باشیم، به جایی نخواهیم رسید.
ایشان با اشاره به اینکه رییس جمهور جدید آمریکا مردم عربستان را گاو شیرده می‌نامد و با وقاحت اعلام می‌کند که باید آنها را دوشید، گفت: ثروت و زندگی زیبا برای یک ملت ارزشمند است، اما بالاتر از آن جایگاه و آبروی یک ملت است.
سردار فرجی در پایان سخنان خود تأکید کرد: امروز ملت ایران به عنوان ملتی بزرگ و عزیز در دنیا مطرح است، چرا که یک تنه و با اتکا به خدا و توسل به پیامبر و ائمه در برابر دشمن ایستاد و دفاع کرد.


در پایان مراسم مداح اهل بیت چند دقیقه ای هم در وصف شهدا و بخصوص شهدا ی کربلا به مرثیه سرایی و مداحی و سینه زنی پرداخت.
 
کد مطلب: 248808
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...