داخلی صفحه فارس خبر
 
گرامیداشت یاد شهدا، ترویج فرهنگ ایثارگری است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۹
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس در مراسم گردهمایی خانواده های معزز شهدا و جانبازان مدافع حرم شهرستان شیراز گفت: گرامیداشت یاد شهدا، به نوعی ترویج و گسترش فرهنگ ایثارگری در جامعه است.
 
به گزارش «ایثار از فارس» به مناسبت ماه مبارک رمضان گردهمایی خانواده های معزز شهدا و جانبازان مدافع حرم شهرستان شیراز با حضور حدود 300 ایثارگر برگزار و یاد و خاطره حماسه آفرینی های شهدا گرامی داشته شد.این برنامه که به همت بنیاد شیراز برپا شد با ضیافت افطاری همراه بود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس در این مراسم گفت: استان فارس در دوران دفاع مقدس حدود 15 هزار شهید و بیش از 42 هزار جانباز و آزاده تقدیم کرده است.
رجبعلی راهی بیان کرد: این استان در دفاع از حریم اهل بیت علیهم السلام نیز 54 شهید تقدیم کرده که از این تعداد، 29 شهید متعلق به شهرستان شیراز هستند.
وی همچنین عنوان کرد: گرامیداشت یاد شهدا، ترویج و گسترش فرهنگ ایثارگری در جامعه است و همان طور که شهدا با تاسی به سالار شهیدان، امام حسین(ع) در مسیر شهادت حرکت کردند، فرهنگ ایثار و شهادت نیز در راستای مکتب سیدالشهدا(ع) شکل گرفته است.

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس نیز در این مراسم بیان کرد: شهدا بزرگترین سرمایه خود، یعنی جان شان را برای دفاع از اسلام، انقلاب و کیان میهن نثار کردند و خدمت بزرگی به جامعه نمودند چرا که همچون شمعی سوختند و به پیکر اجتماع، حیاتی جاودانه بخشیدند.
حجت الاسلام محمدجواد محمدی پور افزود: خانواده های معظم شهدا و ایثارگران نیز اکنون مدال پرافتخاری چون ایثارگری بر سینه دارند که این عنصر ارزشمند، هویت آن ها را شامل می شود.
وی بیان کرد: اکنون حفظ و صیانت فرهنگ ایثار و شهادت و ترویج آن در جامعه، اقدام ارزشمندی در جهت ادامه دادن راه شهدا است
کد مطلب: 248823
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...