استاندار استان کهگیلویه وبویراحمد:
27هزار سرکشی و دیدار از جامعه ایثارگری کهگیلویه و بویراحمد طی دولت تدبیر و امید
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۶
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون، ۲۷هزار سرکشی و دیدار از جامعه ایثارگری در استان انجام شده است .
 
به گزارش خبرنگار ایثار از یاسوج ،علی محمد احمدی سه شنبه، 22خرداد در نشست شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با اشاره به وضعیت ساماندهی گلزارهای شهدای استان، افزود: تعداد گلزارهای استان ۵۵۳ گلزار در قالب ۱۷۹۱ مزار است که تاکنون ۴۶۰ گلزار در قالب ۱۶۸۱ مزار ساماندهی شده است . 
وی با اشاره به برخی از اقدامات انجام شده از دولت یازدهم تاکنون اظهارکرد: مقاوم سازی و نماسازی گلزار مطهر شهدای شهر یاسوج، مجهز سازی گلزارهای شهدای شهرهای گچساران و دهدشت به وسایل گرمایشی و سرمایشی، تکمیل مرکز فرهنگی و حسینه شهدای گلزارهای شهرستان های کهگیلویه و گچساران و همچنین برگزاری کنگره ملی ۱۸۸۰ شهید استان و تحقق بیش از ۹۰۰ یادواره از اهم اقدامات انجام شده است . 
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در حوزه استخدام های ایثارگران از تمامی ظرفیت های قانونی استفاده می شود، خاطرنشان کرد: در حوزه استخدامی نیز استخدام ۸۴۹ نفر از محل سهمیه حداقل ۲۵‌درصد ماده ۲۱ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران محقق شد . همچنین اشتغالزایی برای ۴۲۰ نفر از طریق پرداخت تسهیلات بانکی عملیاتی شد . 
احمدی با تاکید بر ضرورت تبیین فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه، تصریح کرد: شهدا متعلق به همه ملت هستند و باید بدون نگاه سیاسی، فردی، گروهی، جناحی و سازمانی، فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه گسترش دهیم . 
وی با بیان اینکه فعالیت ها زمانی خوب است که رضایت خداوند محور اقدامات قرار بگیرد، ادامه داد: اقدامات فرهنگی در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت قابل تقدیر است اما باید این فعالیت ها با هماهنگی و همکاری انجام بگیرد . 
استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: روند اجرای هماهنگی ها به معنای جلوگیری از توسعه فرهنگ شهادت نیست و بسط پایدار و خروجی محور این مهم مورد تاکید است . 
احمدی تاکید کرد: اجرای برنامه ها در این حوزه متناسب سازی با نیاز روز را طلب می کند و باید تمامی ابعاد شخصیتی شهدا و ایثارگران برای جامعه ارائه شود . 
وی بیان کرد: تبیین توانمندی های علمی، اجتماعی و ظرفیت های شهدا با نگاه کارشناسی شده و برنامه ریزی مناسب مورد تاکید است . 
استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: باید برنامه ها را به سمتی ببریم که تاثیر گذاری مناسبی بر روی مخاطب داشته و خروجی آن برای جامعه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باشد . 
احمدی ادامه داد: حفظ نظام، حفظ فرهنگ ایثار و شهادت را طلب می کند و باید به این مهم توجه شود . 
وی با اشاره به هجمه های فرهنگی دشمنان علیه ایران اسلامی اضافه کرد: باید اقدامات فرهنگی در حوزه تبیین ابعاد فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه را با اقدامات و برنامه های فرهنگی نو و جدید گسترش دهیم.

انتهای پیام

  •  
کد مطلب: 248824