داخلی صفحه تهران خبر
 
چاپ پنجم «غواص‌ها بوی نعنا می‌دهند» روانه بازار نشر شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۲
«غواص‌ها بوی نعنا می‌دهند» اثر حمید حسام که به کوشش انتشارات صریر منتشر شده است،‌ به چاپ پنجم رسید. چاپ پنجم «غواص‌ها بوی نعنا می‌دهند» روانه بازار نشر شد
چاپ پنجم «غواص‌ها بوی نعنا می‌دهند» روانه بازار نشر شد
 
به گزارش «ایثار تهران» به نقل از ایکنا؛ کتاب «غواص‌ها بوی نعنا می‌دهند» نوشته حمید حسام به کوشش انتشارات صریر منتشر شده است. این اثر با استقبال مخاطبان روبرو شد و به چاپ پنجم رسیده است. این در حالی است که تبلیغاتی برای این کتاب صورت نگرفته است.
طلیعه این کتاب با فرازی از خطبه ۲۷ نهج‌البلاغه درباره جهاد آغاز شده است. در مقدمه حمید حسام آمده است: «جنگ را صورتی بود و سیرتی. صورت آن،‌ خون بود و آتش و باروت و باطن آن،‌ عشق، حماسه و عرفان. از این منظر اخیر بود که اکسیر خون، باروت و آتش، انسان کامل می‌آفرید. امروز بسیاری از سبکباران ساحل‌ها از آن همه موج توفنده اروند و کارون،‌ ساحل ثبات و آرامش را می‌بینند. اما برای هر آنکه بر لوح دلش،‌ قیامت قامت غواص‌های کربلای ۴ نقش عشق زده است، آن موج‌ها، همه از زمزمه شور است و شیدایی و پرواز.»
در پیشینه‌ای که به کوشش کمیته تالیف و تدوین ستاد کنگره شهدای استان همدان نوشته شده است،‌ می‌خوانیم: «صاحبان قلم در سلوک آغازین، سیر آفاقی در سیره شهدا را لازمه پختگی و کمال خود یافتند سپس دفتر خاطرات شهدا را با دست «همت» ورق زدند تا به صحیفه‌ای آمیخته با درد رسیدند که در لایه‌های تو در توی اندیشه فرماندهان و راویان بازمانده،‌ پنهان مانده بود و از آنجا به اعماق تاریخ نقب زدند.»
این کتاب به کوشش سازمان هنری و ادبیات دفاع مقدس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در دو هزار نسخه،‌ به بهای ۷ هزار تومان و در ۹۴ صفحه منتشر شده است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 248881
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...