داخلی صفحه زنجان خبر
 
هر روز یک صفحه با کتاب/ پشت تپه‌های ماهور(12)
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۸
ساعتی بعد از بمباران هوایی، خبر رسید ماموریتی به عهده‌ی گروه مهندسی محول شده. باید «پل سپاه» تخریب می‌شد...
 


به گزارش ایثار واحد زنجان، در کتاب پشت تپه‌های ماهور نوشته مریم بیات تبار حاوی خاطرات اسیر آزاد شدهی ایرانی فتاح کریمی می‌خوانیم؛
 
   ساعتی بعد از بمباران هوایی، خبر رسید ماموریتی به عهده‌ی گروه مهندسی محول شده. باید «پل سپاه» تخریب می‌شد تا دشمن نتواند خط را بشکند و یگان‌ها را محاصره کند.
    این پل را بچه‌های جهاد روی رودخانه‌ی فصلی «کنکاوش» زده بودند تا خط ارتش و سپاه را به‌هم وصل کند. چندتایی از بچه‌ها را مامور کردند تا بروند و پل را تخریب کنند. «اسماعیل رضائی»( البته هدف دیگر این عملیات، سرگرم کردن دشمن در منطقه‌ی غرب بود تا عملیات کربلای 5 با موفقیت انجام شود. دو عملیات دیگر از طرف دشمن انجام شد که برای گرفتن ارتفاعات 402 بود.) از بچه‌های لاهیجان، مسئولیت گروه را به‌عهده گرفت. مواد منفجره را برداشتند و با تویوتا جلو رفتند.
    هنوز دقایقی از رفتن‌شان نگذشته بود که دیدیم دست از پا درازتر برگشتند. ماشین‌شان آبکش شده بود. می‌گفت وقتی نزدیک پل رسیدیم؛ دیدیم یک نفربر عراقی بالای پل ایستاده. اول فکر کردیم از نیروهای خودی هستند. همین که متوجه ما شد؛ شروع به تیراندازی کرد. کم‌کم تیرهای‌شان زیاد شد. دیگر نتوانستیم جلوتر برویم. عراقی‌ها پل را گرفته بودند.
   حدود ساعت نه صبح در سنگر فرماندهی جمع شدیم. دوباره از مقر فرماندهی تیپ دستور رسیده بود جاده‌ی «شهید عبدالرضا داود» باید بسته شود. بعضی از خطوط ما در سه‌راهی نزدیک جاده شکسته بود و دشمن نباید جلوتر از آن پیش‌روی می‌کرد.
   دستم را بلند کردم و برای انجام ماموریت داوطلب شدم. پنج- شش نفر دیگر از بچه‌ها هم انتخاب شدند و مسئولیت گروه ‌را به من
 
 
 
 
ادامه دارد......
 
کد مطلب: 248991
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...