امام جمعه باخرز
پیروی از راه و سیره شهدا ، باعث ایجاد وحدت در جامعه است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۰
امام جمعه باخرز در جلسه شوراي ترويج فرهنگ ايثار و شهادت گفت: خود را ملزم به پیروی از راه و سیره شهدا می‌دانیم، چنانکه موضوع شهید و شهادت باعث وحدت در جامعه می‌شود.
 
به گزارش ايثار واحد خراسان رضوي، حجت الاسلام امجدی‌زاده در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باخرز كه با محوريت شهداي مدافع حرم دوشنبه 28 خرداد ماه در دفتر امام جمعه این شهرستان برگزار شد، ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهدا گفت: شهدای مدافع حرم در فضای ایثار و شهادت رشد یافته‌اند و در حال حاضر جهت دفاع از حریم ولایت از جان خود گذشتند و به این فیض  نائل آمدند.
امام جمعه شهرستان باخرز ادامه داد: ما آنان را از دست نداده‌ایم، بلکه بدست آورده‌ایم و خود را ملزم به پیروی از راه و سیره شهدا می‌دانیم، چنانکه موضوع شهید و شهادت باعث وحدت در جامعه می‌شود.
فرماندار و رئیس شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان باخرز نیز گفت: هدف از برگزاری این جلسات، برنامه‌ریزی جهت ترویج فرهنگ ناب ایثار و شهادت در سطح جامعه بخصوص آشنایی نسل جوان و نوجوان با این فرهنگ غنی است.
جواد حسن‌زاده افزود: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مربوط به یک شخص یا یک اداره و دستگاه خاص نیست، همه‌ی ما بایستی در این خصوص احساس تکلیف کنیم و آنچه در توان داریم را انجام دهیم.
رئیس بنیاد شهید و امور ايثارگران باخرز نیز در پایان اشاره کرد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ضامن بقای اسلام و امنیت جامعه است.
وی ادامه داد: این دومین جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است که با محوریت اولین سالگرد شهادت شهید مدافع حرم جعفر جعفری در سال ۹۷ در شهرستان باخرز برگزار مي‌شود.
گفتنی است شهرستان باخرز از توابع استان خراسان رضوی، ۱۶۳شهید و۴ شهید گمنام و ۳۵۷جانباز و آزاده تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است.
انتهاي پيام/کلمات کليدی: ایثار رضوی، باخرز، جلسه ، فرهنگ ایثار و شهادت، خراسان رضوی
کد مطلب: 249318
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور