حضرت آیت الله سلیمانی:
شهید طباطبایی، سید شهدای استان سیستان و بلوچستان
تاریخ انتشار : شنبه ۹ تير ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۶
نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان گفت: شهید آیت الله سید محمدتقی حسینی طباطبایی در این استان به منزله یک ملت بود.
 
به گزارش ایثار سیستان و بلوچستان، مراسم سالگرد شهدای هفت تیر با محوریت شهید آیت الله سید محمدتقی حسینی طباطبایی با حضور نماینده ولی فقیه در استان، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران و مسئولین استانی در روز پنجشنبه 7 تیرماه در شهرستان زابل برگزار گردید.
حضرت آیت الله سلیمانی با بیان اینکه شهید طباطبایی در این استان به منزله یک ملت بود افزود: ریشه این شجره طیبه شهید طباطبایی و شاخ و برگ آن شهدایی همچون میرحسینی ها، عالی ها و خدری بودند.
آیت الله سلیمانی در ادامه گفت: در تاریخ هر انقلاب ابرمردانی حضور داشتند و دارند که اگر برکات وجودشان بازگو نشود قطعا خیانت به آن مردم و انقلاب است.
ایشان سیستان را مرکز و مهد مردمانی بزرگ از فضل و علم از جمله آیت الله سیستانی خواند و گفت: از صدر اسلام تاکنون مفاخر بلند رتبه ای داشته ایم که نخبه و افتخار این مرز و بوم بوده اند. در زمان طاغوت این سید بزرگوار(سیدمحمدتقی حسینی طباطبایی) سکان دار امام (ره) در این شهر بودند جنانکه رهبری فرزانه می فرمایدمن زابل را با این چهره ها و ابرمردها می شناسم.


 
کد مطلب: 250443