بررسی راهکارهای ایجاد اشتغال در جلسه مدیر کل بنیاد شهید استان سیستان و بلوچستان با مدیر کل شیلات
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۳۲
مدیرکل شیلات استان در جلسه اشتغال فرزندان شاهد و ایثاگر در چابهار گفت: خدمت همه جانبه به خانواده های معظم شاهد و ایثارگر تکلیف همه ماست.
بررسی راهکارهای ایجاد اشتغال در جلسه مدیر کل بنیاد شهید استان سیستان و بلوچستان  با مدیر کل شیلات
 
به گزارش ایثار استان سیستان و بلوچستان، در سفر مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان سیستان و بلوچستان به سواحل مکران به راهکارهای ایجاد اشتغال فرزندان شهدا و ایثارگران با مدیر کل شیلات استان پرداختند.
مدیر کل شیلات در این جلسه ضمن بیان اینکه خدمت همه جانبه به خانواده شهدا و ایثارگران تکلیف همه ماست به تشریح ظرفیتها و پتانسیل شیلات برای حمایت از فرزندان شهدا و ایثارگران جویای کار پرداخت.
هدایت الله میر مرادزهی بیان داشت: با توجه به شرایط موجود و ظرفیتهای شیلاتی منطقه مناسب ترین زمینه برای حضور فرزندان شهدا و سرمایه گذاران ایثارگر را پرورش میگو، پرورش ماهی در قفس، تهیه غذای ماهی و میگو عنوان کرد و از آمادگی اداره کل شیلات برای واگذاری 100 هکتار زمین به بنیاد شهید و سرمایه گذاران ایثارگری که تمایل داشته باشند در این حوزه فعالیت کنند داد.
وی همچنین افزود: مصرف سالانه ماهی و میگو در کشور خیلی پایین است با توجه به اینکه مصرف سالانه ماهی و میگو در ژاپن 25 کیلو برای هر نفر می باشد این میزان در ایران 7 کیلو است.
مدیر کل شیلات در این دیدار از استخدام نیروی جدید در شیلات و سهمیه 25 درصد ایثارگران خبر داد و گفت: امیدواریم بتوانیم در این استخدامی 47 نفر ایثارگران جویای کار، جذب شیلات شوند.
در این جلسه عباس پالاش مدیر کل بنیاد شهید استان سیستان و بلوچستان ضمن تقدیر و تشکر از حمایت های اداره کل شیلات بیان کرد: استان سیستان و بلوچستان به ویژه چابهار و سواحل مکران دارای فرصتهای شغلی زیادی می باشد و حمایت اداره کل شیلات استان را بسیار ارزشمند دانست و عنوان داشت ان شاء الله با هماهنگی و برنامه ریزی دقیق حضور ایثارگران را در طرح های قابل اجرا با حمایت شیلات بررسی تا شاهد تحول بزرگی در حوزه اشتغال ایثارگران باشیم./انتهای خبر
 
کد مطلب: 250890