نگذاریم مشکلات باعث کمرنگ شدن فرهنگ ایثار شود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۱۱
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان مانه و سملقان: باید به دنبال علل شکل‌گیری مشکلات و برطرف نمودن آن‌ها باشیم، نگذاریم مشکلات باعث کمرنگ شدن فرهنگ ایثار شود.
نگذاریم مشکلات باعث کمرنگ شدن فرهنگ ایثار شود
 
به گزارش ایثار واحد خراسان شمالی عقیل رستگار در دیدار با جانباز 45 درصد حاج قربان محمد ساجدی گفت: قرآن کمک گرفتن از مردم را یکی از راه‌های مؤثر مقابله با آسیب‌های اجتماعی می‌داند و این‌یک حرکت دست جمعی و وحدت‌آفرین را از سوی مردم می‌طلبد.
در این دیدار که به همراه تعدادی از جانبازان 70 درصد شهرستان از جانباز و برادر شهید انجام شد، رستگار مشکلات اقتصادی را علل به وجود آمدن آسیب‌های اجتماعی دانست و خاطرنشان کرد: در حدیثی از حضرت امیر آمده است که هر جامعه‌ای دچار تنگنا شود، رفتارش خراب می‌شود و دچار مفاسد اقتصادی می‌شود. بهبود وضعیت معاش بسیار مؤثر در کاهش این امر است، اما ایستادگی و ادامه راه شهدا یکی دیگر از عوامل مهم در بهبود وضع فرهنگی است.
 
وی با تأکید بر حفظ حرمت جوانان و ارزش این سروت عظیم انسانی در ایران گفت: جوانان ایران سرمایه‌های ملی هستند که باید درست هدایت شوند و با انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به آنان دژهای مقابله با دشمنان را مستحکم‌تر کنیم.
رستگار در پایان نقش جانبازان و خانواده شهدا را در بالا نگه‌داشتن روحیه جامعه بسیار مهم قلمداد کرد و گفت: حضور شما ایثارگران در بطن جامعه باعث نشان دادن تقوا و روحیه ایثارگری در بین جامعه است.
 
کد مطلب: 250962