عباس پالاش:
آمریکای جنایتکار با حمله به هواپیمای مسافربری و شهادت 290 انسان بی گناه بار دیگر کینه دیرینه خود را به ملت ایران نشان داد و پرده از حقوق بشر آم
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۴
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران سیستان و بلوچستان گفت: فرزندان این شهدا و خانواده‌های آنان و سراسر ایران اسلامی هرگز این جنایت هولناک را فراموش نمی‌کنند که چگونه در اقدامی شرارت‌بار و وحشیانه این غم بزرگ را بر دوش ملت ایران نهادند.
آمریکای جنایتکار با حمله به هواپیمای مسافربری و شهادت 290 انسان بی گناه بار دیگر کینه دیرینه خود را به ملت ایران نشان داد و پرده از حقوق بشر آم
 
به گزارش ایثار سیستان و بلوچستان و به نقل از  عصرهامون، دوازدهم تیرماه سال 67 بود که یک فروند هواپیمای مسافربری ایرباس خطوط هوایی جمهوری اسلامی که از "بندرعباس" عازم "دبی" بود بر فراز آب‌های خلیج فارس و در نزدیکی جزیره "هنگام" مورد حمله یگان دریایی آمریکا، مستقر در آب‌های خلیج فارس قرار گرفت و سقوط کرد.
این هواپیما که با دو فروند موشک ناو جنگی "وینسنس" مورد حمله قرار گرفت حامل 290 مسافر و خدمه بود که تمامی آن‌ها اعم از 66 کودک، 53 زن و 46 تبعه کشورهای خارجی کشته شدند.
مقام‌های آمریکا پس از سرنگونی هواپیمای مسافربری ایران، برای توجیه این جنایت نابخشودنی، دلایل ضد و نقیضی عنوان کردند و کوشیدند این اقدام خصمانه را یک اشتباه قلمداد کنند. اما با توجه به مجهز بودن کشتی جنگی وینسنس به پیشرفته‌ترین سیستم‌های راداری و رایانه‌ای و هم چنین مشخص بودن نوع هواپیمای درحال پرواز، مشخص شد که احتمال اشتباه وجود نداشته و این اقدام، کاملاً خصمانه بوده است. با این حال مقام‌های آمریکایی پس از چندی، در توهینی آشکار به ملت ایران، بر گردن ویلیام راجرز فرمانده ناو وینسنس مدال شجاعت انداختند و بدینگونه حمایت رسمی خود را از این جنایت اعلام کردند. در حقیقت یکی از اهداف آمریکا از این جنایت تقویت متجاوزان رژیم بعث عراق در جبهه‌های جنگ آمریکا با ساقط کردن هواپیمای مسافربری ایران آن هم بر فراز آب‌‌های سرزمینی کشورمان یک بار دیگر نشان داد که حقوق بشر را تا جایی به رسمیت می‌شناسد که تضادی با اهداف توسعه‌طلبانه و زیاده‌خواهی‌های آن و همپیمانانش نداشته باشد. به عنوان مثال و با توجه به توجیهات بی‌اساس اعلام شده توسط آمریکا پس از سرنگونی هواپیمای مسافربری ایران، این کشور در حالی سعی می‌کرد با توسل به بهانه‌های واهی،‌کشتار 290 مسافر بی‌گناه را عادی جلوه دهد که وقتی در شهریورماه سال 1362 پدافند هوایی شوروی سابق یک هواپیمای مسافربری کره جنوبی را به دلیل ورود به حریم هوایی این کشور ساقط کرد، این عمل را «بربریت» نامید و خواستار تحریم خطوط هوایی شوروی شد و این، نمونه‌ای از برخورد دوگانه آمریکا با حقوق بشر است.
 

 
24 شهید سهم سیستان و بلوچستان از پرواز خلیج فارس
گفته می شود در میان آمار شهدای پرواز 655 حدود 24 شهید سهم استان سیستان وبلوچستان است که در این خصوص
عباس پالاش مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون با تایید این مطلب اظهار کرد: آمریکای جنایتکار با حمله به هواپیمای مسافربری و شهادت 290 انسان بی گناه بار دیگر کینه دیرینه خود را به ملت ایران نشان داد و پرده از حقوق بشر آمریکایی خود برداشت.
وی ادامه داد: فرزندان این شهدا و خانواده‌های آنان و سراسر ایران اسلامی هرگز این جنایت هولناک را فراموش نمی‌کنند که چگونه در اقدامی شرارت‌بار و وحشیانه این غم بزرگ را بر دوش ملت ایران نهادند.
 
 

آنچه در اینفوگرافیک عصرهامون مبنی بر اتحاد شیطان می بینید بخشی از جنایات و فعالیت های کشوری است که خود را حامی حقوق بشر می داند در حالی که سال هاست با حمایت از گروههای تروریستی و هم پیمانانش به ریختن خون مردم بیگناه در سراسر جهان می پردازد و فتنه انگیزی می کند.

انتهای پیام/
کد مطلب: 251078