اهداف فرهنگی انقلاب در اشاعه فرهنگ ایثار نهادینه شده است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۱
استاندار آذربایجان‌شرقی در نشست شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت استان گفت: زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا و ایثارگران وظیفه تمامی آحاد جامعه و مخصوصاً نهادهای فرهنگی است.
 
به گزارش ایثار آذربایجان‌شرقی، مجید خدابخش استاندار و رئیس شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت استان گفت: زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا و ایثارگران وظیفه تمامی آحاد جامعه و مخصوصاً نهادهای فرهنگی است چرا که اهداف فرهنگی انقلاب در اشاعه فرهنگ ایثار نهادینه شده است.
خدابخش با بیان اینکه ماده 86 قانون توسعه ششم مدیریت در خصوص جذب اعتبارات 20 درصد فعالیت‌های فرهنگی دستگاه‌ها و ارگان‌های دولتی است تصریح کرد: اشاعه فرهنگ غنی ایثار و شهادت باید با ایجاد تفاهم‌نامه‌ها و مدیریت درست سازمان‌ها بیش‌ازپیش اجرایی شود و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و بنیاد شهید و امور ایثارگران نظارت کافی داشته باشد.
رئیس شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت با تأکید بر حضور خود مدیران در جلسات شورا و ارائه گزارش از فعالیت‌های اجرایی خود  و سازمان مربوطه در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در سطح استان گفت: این شورا در جهت سازماندهی و هدایت فعالیت‌های فرهنگی تشکیل یافته و باید مصوبات شورا به منصه ظهور رسانده و به اجرا درآید و مدیران از شعارگوئی به سمت عملگرایی رو آورند.
وی با بیان اینکه دستگاه ها  و کلیه سازمان‌ها با عدم موازی کاری و یکسان‌سازی برنامه ها می توانند در اجرای بهتر مصوبات جلسات شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت قدم بردارند افزود:  برگزاری مراسمات و یادواره‌های شهدا با جدیت بیشتر هدفمند‌سازی شود.
خدابخش افزود: استفاده از نیروهای متخصص و کارآمد شاهد و ایثارگر در پست‌های مدیریتی یکی از راهکارهای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بوده و ادای دین در قبال ایثار و فداکاری شهدا و جانبازان معزز میهن اسلامی ایران است.  که این اقدام از طرف استانداری آغاز شده و تا یک‌سال آینده شاهد نتایج عالی عملکرد این عزیزان خواهیم بود.
این مقام مسئول با اشاره به حضور پررنگ و تأثیرگذار آزادگان هشت سال دفاع مقدس و ارج نهادن به ایثار ، استقامت و تعهد انقلابی این عزیزان در حفظ دستاوردهای انقلاب گفت: امسال سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی با شکوه هرچه تمام تر برگزار شود.
وی افزود: جلسه بعدی شورا صرفاً در خصوص رسیدگی به مسائل آزادگان سرافراز میهن و برنامه‌‌ریزی برای گرامیداشت سالگرد ورود غرور‌آفرین این عزیزان به میهن اسلامی خواهد بود.
یادآوری می‌شود، نشست شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت با ریاست مجید خدابخش استاندار  و قاسم صمدیان دبیر شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت و مشاور وزیر در امور ایثارگران و دیگر اعضا چهارشنبه 13 تیر 1397 برگزار شد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 251120