داخلی صفحه قم خبر
 
​آیت‌الله سعیدی:
ایثار و گذشت از اختلاف‌های نادرست جلوگیری می‌کند
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۳۸
امام جمعه قم با تاکید بر اینکه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برخی از مشکلات جامعه را رفع می کند،‌گفت: ویژگی اخلاقی ایثار و گذشت در عرصه های مختلف می تواند از بسیاری اختلاف ها و دشمنی ها نادرست جلوگیری کند.
ایثار و گذشت از اختلاف‌های نادرست جلوگیری می‌کند
 

به گزارش ایثار واحد استان قم، به نقل از رسانه های استان قم،‌ آیت‌الله سید محمد سعیدی در دیدار خادمان موکب آستان مقدس کریمه اهل‌بیت (س) که در سالن محراب انجام شد، با اشاره به اینکه موکب نیازمند نیروهای متخصص و عمومی است، اظهار کرد: این موکب از نظر آستان با دیگر مواکب متفاوت است به همین علت برخی از نیروهای اعزامی باید در امر برپایی موکب تخصص داشته باشند، به عنوان نمونه بتوانند با مسؤولان عراقی ارتباط‌گیری کنند.
وی با بیان اینکه توازن میان نیروهای خدمت‌گزار در موکب باید مورد توجه قرار گیرد، اضافه کرد: اعزام افراد برای خدمت‌رسانی به زائران در موکب حرم مطهر باید تشویقی برای خادمانی باشد که در طول سال به شیوه مطلوب به رسالت‌های خود عمل کرده‌اند.
تولیت آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) خاطرنشان کرد: تنوع خدمات باید متناسب و متعادل با انتظار زائران و  میزان استقبال و توانایی‌های آستان باشد، امسال در قالب نمایشگاهی آستان مقدس و شخصیت حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها را به زائران معرفی خواهیم کرد.
وی با اشاره به اینکه آستان مقدس به‌عنوان نماینده شهر جهاد، اجتهاد و مرجعیت شیعه در مسیر پیاده‌روی اربعین حسینی فعالیت می‌کند، مطرح کرد: در این نمایشگاه می‌توانیم به مجاهدت‌ها و دستاوردهای قمی‌ها در طول تاریخ بپردازیم.
آیت‌الله سعیدی یادآور شد: نیاز زائران در عمود 1080 که در نزدیکی کربلاست باید شناسایی شود و بر اساس نیاز آن‌ها خدمات‌دهی موکب حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها تنظیم شود.
وی با تاکید بر اینکه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برخی از مشکلات جامعه را رفع می‌کند، عنوان کرد: داشتن ویژگی اخلاقی ایثار و گذشت در عرصه‌های مختلف می‌تواند از بسیاری اختلاف‌ها و دشمنی‌ها نادرست جلوگیری کند.
کد مطلب: 251145