داخلی صفحه خوزستان خبر
 
جامعه ایثارگران، پیشانی دفاع از انقلاب و پشتوانه اعتلای کشور است
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۵
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان گفت: ياد و نام شهدا براي هميشه در صفحات تاريخ ماندگار است و رسالت ما در قبال شهدا، حفظ و زنده نگه داشتن فرهنگ شهيدان است.
جامعه ایثارگران، پیشانی دفاع از انقلاب و پشتوانه اعتلای کشور است
 
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان گفت: ياد و نام شهدا براي هميشه در صفحات تاريخ ماندگار است و رسالت ما در قبال شهدا، حفظ و زنده نگه داشتن فرهنگ شهيدان است.
"عبدالرضا فرجیان" با اشاره به کارکردهای فرهنگ ایثار و فداکاری گفت: فرهنگ ایثار بعنوان یک جریان سازنده و مؤثر و جامعه ایثارگران بعنوان پیشانی دفاع از انقلاب و پشتوانه اعتلای کشور،  40 سال است که بسیاری از کشورها را پشت درهای نفوذ و سیطره بر داشته های فرهنگی، اقتصادی، سیاسی کشورمان نگه داشته است که این امر یک پیروزی مهم و از کارکردهای توسعه فرهنگ ایثار به شمار میرود.
مدیر کل بنیاد خوزستان تصریح کرد: رسالت بنیاد شهید و امور ایثارگران، حول دو محور ارائه خدمات با نگاه فرهنگی به خانواده معظم شهدا و ایثارگران و دیگری ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است.
مهندس فرجیان در ادامه با اشاره به اینکه زمینه ساز توسعه حوزه های مختلف هر کشور قشر دانشجو و اهل علم دانشگاه ها هستند گفت: دانشجویان و اساتید شاهد و ایثارگر یک فرصت و ظرفیت عظیم برای اعتلای فرهنگ کشور هستند و میتوانند در زمینه های مختلف منشاء اثر واقع شوند.
وی با اشاره به تهدیدات سیاسی، اقتصادی و نظامی دشمن بر ضد دستاوردهای انقلاب و نظام نیز گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بعنوان یک ضرورت برای کشور، برهم زننده همه معادلات کشورهای متخاصم و تضمین‌کننده استقلال ایران و منزلت ملت است و اینکه مشاهده میشود در مقابل ایران قد علم کرده‌اند، نشانه وجود و تأثیر گذار بودن همین جریان است.
وی با بیان این که در  پیام مقام معظم رهبری و در اسناد بالادستی تاکید زیادی بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تقویت این حوزه شده است گفت:
نیازمند آن هستیم که توجه بیستری به این امر شود که به لطف خدا و  برکت انفاس قدسی شهدا ، وجود آثار و منابع غنی فرهنگی مربوط به شهدا و ایثارگران، مسیر را برای برگزاری برنامه های فاخر و تولید آثار هنری مکتوب و مستند در خصوص شهدا و فرهنگ جهاد و شهادت هموار کرده است.
آقای فرجیان با دعوت از دست اندرکاران امور فرهنگی، رسانه های مکتوب، دیداری، شنیداری و سایر ظرفیت های اطلاع رسانی برای تهیه، تولید و انتشار آثار فرهنگی و اجتماعی با استفاده از منابع و مستندات مربوط به شهدا و ایثارگران گفت: کار و تلاش در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، می‌بایست برخوردار از اعتقاد، تکلیف و جهش جهادی باشد.
 
کد مطلب: 251175