داخلی صفحه گیلان خبر
 
پاکاری خبر داد:
رونمایی از مستند «مهاجر الی الله» در یادواره شهدای گیلانی منا
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۶
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان، از برگزاری دو ویژه برنامه در حاشیه یادواره شهدای منا در شهرستان لنگرود خبر داد و عنوان کرد: بنا داریم مستند مربوط به شهدای گیلانی منا را تحت عنوان «مهاجر الی الله» رونمایی کنیم.
 
به گزارش ایثار گیلان، عبدالله پاکاری، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان امروز، ۱۷ تیر در جلسه هماهنگی برگزاری مراسم گرامیداشت شهدای منا که در فرمانداری لنگرود برگزار شد، با بیان اینکه در آستانه سومین سالگرد شهدای فاجعه منا قرار داریم، اظهار کرد: این مراسم باید شایسته و در شان شهدای منا و خانواده های معظم آنان باشد.
وی فاجعه اسفناک منا را جزو تلخ ترین اتفاقات تاریخ حج دانست که در سال ۹۴ رخ داد و تصریح کرد: عمق این فاجعه آنقدر زیاد بود که رهبر انقلاب فرمودند «فاجعه منا نباید فراموش شود»، زیرا زائران خانه خدا در خاص ترین شرایط و به زیباترین شکل به دیدار معبود شتافتند و با لباس احرام شهید شدند.
مدیرکل بنیاد گیلان، با اشاره به شهادت ۴۶۵ زائر ایرانی در فاجعه منا، تاکید کرد: ۱۶ شهید گیلانی داشتیم که ۱۱ شهید از شهرستان لنگرود، ۳ شهید از شهرستان رودسر و ۲ شهید از شهرستان املش بودند لذا امسال مراسم یادواره شهدای گیلانی فاجعه منا را با محوریت شهرستان لنگرود برگزار خواهیم کرد، زیرا بیشترین تعداد شهید را دارد.
این مقام مسئول، با بیان اینکه دومین یادواره شهدای منا به صورت استانی در رشت برگزار شده بود، خاطرنشان کرد: امیدواریم یادواره امسال از شکوه ویژه تری برخوردار باشد.
وی از برگزاری دو ویژه برنامه در حاشیه یادواره شهدای منا در شهرستان لنگرود خبر داد و عنوان کرپرد: بنا داریم مستند مربوط به شهدای گیلانی منا را تحت عنوان «مهاجر الی الله» رونمایی کنیم. این مستند با پیگیری بنیاد شهید استان تهیه شده است.
پاکاری، همچنین از برپایی نمایشگاه عکس شهدای منا در محل برگزاری یادواره خبر داد و گفت: با توجه به تقارن سالگرد شهدای منا با ۹ ذی الحجه و روز عرفه، پیشنهاد می کنیم یادواره شهدای منای استان در روز پنجشنبه، اول شهریور همزمان با ۱۱ ذی الحجه در مسجد جامع لنگرود برگزار شود.
"انتهای پیام"

کد مطلب: 251347