داخلی صفحه زنجان خبر
 
جلسه مشاوران شغلی جامعه ایثارگر استان زنجان برگزار شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۷
جلسه مشاوران شغلی جامعه ایثار استان زنجان ظهر امروز با حضور مدیرکل و مسئولان سایر دستگاه‌های ذی‌ربط برگزار شد.
 
به گزارش ایثار واحد زنجان، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان در جلسه مشاوران شغلی با اشاره به اینکه برگزاری این جلسه به صورت فصلی و با حضور روسای شهرستانی اقدامی موثر خواهد بود، اظهار کرد: مشاوره صحیح به جامعه ایثارگر امید و روحیه مثبت انتقال می‌دهد.
علی کاظمی با بیان اینکه باید با تجمیع اطلاعات و آگاهی میان دستگاه‌ها و بنیاد شهید مسیر ایجاد اشتغال برای جامعه هدف ایثارگر تسهیل شود، عنوان کرد: نگاه افراد نسبت به اشتغال صرف دولتی، باید تغییر یابد یعنی افراد به این نتیجه دست یابند که با توجه به استعدادها و مهارت‌های کسب شده می‌توانند در سایر شغل‌ها نیز خوش بدرخشند.
وی از اهمیت مسائل روز برای مقام معظم رهبری سخن به میان آورده و ادامه داد: اشتغال نیز یکی از موضوعات مهمی است که از سوی رهبر نیز مورد تاکید قرار گرفته است. موضوعی که اغلب خانواده‌ها با آن درگیر هستند.
مدیرکل بنیاد استان زنجان با اشاره به اینکه همه باید با فکر جمعی برای رونق اقتصاد تلاش کنیم، اضافه کرد: یکی از راه‌کارها ایجاد اشتغالی پایدار است که از نتیجه آن وضعیت کسب و کار سامان یابد.
وی همکاری متمرکز مشاوره در سه حوزه خانواده، تحصیل و مشاوره را اثر گذار در امر ایجاد اشتغالی سودمند دانسته و اظهار کرد: افراد باید تسهیلات را با آگاهی و آینده‌نگری مطلوب بدست آوردند.
در ادامه معاون تعاون و امور اجتماعی نیز با اشاره به اینکه اگر انسان همت کند خداوند نیز پشتیبان او خواهد بود، بیان کرد: مدتی است که اشتغال به نوعی برای کشور بحران تلقی می‌شود و باید برای آن راه‌کارهای مناسبی اتخاذ شود.
سیدجمال‌الدین موسوی در ادامه افزود: باید با تلاش و راهنمایی افراد جهت کسب مهارت، اشتغال مناسبی را برای جامعه هدف ایجاد کنیم. در این میان هم‌فکری و ارائه ایده‌های نو و یاری سایر دستگاه‌های مربوطه راه‌گشا خواهد بود.
 
در این دیدار موارد مهمی چون برنامه‌ریزی جهت مشاوره شغلی در مراحل مختلف، آگاهی بخشی به جامعه هدف، اطلاع‌رسانی کارفرمایان نسبت به تشویق‌های طرح شده در قانون به سبب جذب ایثارگر، جلوگیری از هدر رفت زمان و هزینه، ثبت بانک اطلاعاتی، برنامه‌ریزی برای بازدید از فضاهای تولید کارآفرینان استان برای جامعه هدف و ... مورد تاکید قرار گرفت.
 
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 251460