داخلی صفحه اردبیل خبر
 
مزار شهدای روستای عمارت به گلزار شهدای پارس‌آباد انتقال یافت
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۴
با انجام عملیات خاص مهندسی مزار چهار شهید والامقام روستای عمارت به گلزار شهدای شهرستان پارس آباد انتقال یافت .
 
به گزارش ایثار واحد استان " اردبیل"،مراسم انتقال این چهار شهید گرانقدر روز یک شنبه 17 تیر 97 در آستانه شب شهادت حضرت امام جعفرصادق علیه السلام با سخنرانی مدیرکل بنیاد استان و با حضور معاون وزیر نیرو، خانواده های معظم شاهد و ایثارگر ، اقشار مختلف مردم ، ائمه جمعه و جماعت ، نمایندگان مردم منطقه در مجلس شورای اسلامی ، فرماندار و مسئولین نظامی و اداری در گلزار شهدای شهرستان پارس آباد برگزار شد .
شاهی گفت : از آنجا که روستای عمارت و گلزار شهدای این روستا در محدوه ساخت و ساز سد بزرگ «عمارت » قرار داشت با هدف ادای حق شهدا و احترام به خانواده های گرانقدرشان و اهالی روستا با رعابت موازین شرعی به گلزار "وادی الرحمه" شهدای پارس آباد انتقال یافت.
مدیرکل بنیاد با بیان اینکه در گلزار این روستا مزار مطهر چهار شهید گرانقدر وجود داشت، بیان کرد: این کار با اخذ مجوز شرعی از دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی و با توافق خانواده‌های شهدا صورت گرفت.
او با اشاره به آب گیری سد عمارت در شهریور ماه سالجاری اظهار کرد: با تکمیل کار سد بخش کلی روستای عمارت و  مزار مطهر چهار شهید معظم دوران دفاع مقدس زیر آب می‌رفتند که طی جلساتی با دستگاه های اداری و نظامی مرتبط تصمیم بر انتقال این مزارها گرفته شد.
مدیرکل بنیاد استان اردبیل مردم منطقه مغان بویژه روستاهای شهید پرور آن را در دفاع از مرزهای کشور و جبهه های مبارزه حق علیه باطل موثر توصیف کرد و افزود: اهمیت به مزار شهدا در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه نقش اساسی داردچرا که گلزارهای شهیدان میعادگاه و محل عرفانی و فرهنگی برای همه ماست.
گفتنی است گزارش تصویری عملیات انتقال مزار شهدا در بخش اخبار استانی سایت ایثار است . 
 انتهای پیام./
 
کد مطلب: 251465