داخلی صفحه زنجان خبر
 
پایی که جا ماند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۲
پای فرمانده قطع شده بود ولی باز با همان جراحت نیروها را به پیشروی فرا می‌خواند، اما اصغر یادش رفته بود پایش روی خاک جا مانده است .
 
به گزارش ایثار واحد زنجان به نقل از ایسنا، اصغر یک پایش در خاک جبهه جا مانده بود اما بدون نگاه به آن خود را کنار خاکریز رساند، درد همه وجودش را فرا گرفته بود، تلاش می‌کرد بر روی همان یک پا بایستد اما نمی‌شد .
 
 
شهید اصغر محمدیان، فرمانده گردان شهدای لشگر 31 عاشورا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دوم اردیبهشت سال 39 در زنجان متولد شد. تحصیلاتش را تا دیپلم در رشته علوم‌تجربی ادامه داد و بعد از آن وارد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد .
 
 
اصغر ازدواج نکرد چون تمام زندگی‌اش در جنگ و پاسداری از کشور، انقلاب و اسلام گذشته بود که در نهایت در جبهه شوش، عملیات بزرگ فتح‌المبين به شهادت رسید .
 
 
در اسفندماه 60 اصغر در حالی كه فرماندهی يک گردان از نيروهای رزمی را بر عهده داشت، به سوی جبهه‌های نبرد اعزام شد. نیروها پس از رسيدن به اهواز در دانشگاه جندی‌شاپور - پايگاه شهيد مدنی مستقر شدند .
 
 
اصغر چند روز مشغول شناسايی منطقه عملياتی و برگزاری مانور جهت آماده‌سازی نيروهای گردان بود. بعد از آن، همراه با نیروهایش رهسپار شوش شده و در آن سوی پل كرخه مستقر و آماده عمليات ‌شدند، آزادسازی پنج سایت به او و گردانش محول ‌شده بود .
 
 
بامداد دوم فروردین 61 به سوی منطقه مورد نظر حركت کرد و پس از ساعاتی به خط نيروهای متجاوز يورش ‌بردند، تا ساعت 7.30 صبح گردان شهدا لشگر 31 عاشورا با فرماندهی شهيد اصغر محمديان به تمام اهداف ماموريتی خود دست یافت.
 
 
در اين عمليات سردار شهيد اصغر محمديان از پای راست دچار جراحت شده که منجر به قطع پایش می‌شود که وقتی هم‌سنگران شهيد جهت حمل وی به پشت جبهه اصرار می‌ورزند وی ممانعت به عمل آورده و نيروهای تحت امر خود را تشويق به پيشروی کنند .
 
 
نیروها بر خلاف میل‌شان فرمانده را رها کرده و با فرماندهی معاون شهید محمدیان به پیشروی ادامه دادند. دشمن منطقه‌ای که اصغر در آن جا مانده بود را مجدد زیر آتش خود قرار دادند که منجر به شهادت وی شد .
 
 
در اين عمليات، شهید اصغر محمدیان به همراه 32 نفر از ياران و همسنگران وی نيز به شهادت رسیدند. وی مانند سایر فرماندهان دوران دفاع‌مقدس از خصوصیات و خصلت‌های ارزنده‌ای برخوردار بود .
 
 
تواضع و فروتنی، احترام به ديگران، ايثار و فداكاری، اعتماد به نفس، تيزهوشی در برخورد با مسايل مختلف، خوشرويی و رعايت ساير ارزش‌های انسانی و اخلاقی از خصوصیات رفتاری شهید اصغر محمدیان به شمار می‌رفت که در نهایت شهادت سهم این بزرگ مرد تاریخ حماسی کشور شد.
 
انتهای پیام
 
 
کد مطلب: 251536