اعلام برنامه‌های بنیاد به مناسبت روز عفاف و حجاب
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۳
مدیرکل دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران برنامه های بنیاد به مناسبت فرارسیدن 21 تیرماه، روز عفاف و حجاب را اعلام کرد.
اعلام برنامه‌های بنیاد به مناسبت روز عفاف و حجاب
 
 به گزارش «ایثار» عباس کاهه با اشاره به رسالت بنیاد شهید و امور ایثارگران در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اظهار داشت: لازمه ترویج این فرهنگ، مطالعه وصایای شهدا است که مؤلفه‌های بسیار زیادی را شامل می‌شود، تبعیت از ولایت‌فقیه، اقامه نماز، انجام واجبات دینی و رعایت حجاب و عفاف از مسائل مورد تاکید شهدا در وصیت‌نامه‌های شهدا است.
وی افزود: مقوله و دایره مشمول حجاب و عفاف بسیار گسترده است و فقط شامل پوشش ظاهری نیست، علاوه بر بانوان، آقایان نیز باید عفاف لازم را داشته باشند و همه در اعمال و رفتار به این مساله توجه کنند. با توجه به اینکه بنیاد شهید و امور ایثارگران مروج فرهنگ ایثار و شهادت و یکی از نهادهای عامل امربه‌معروف و نهی از منکر است باید در سازمان خود این ارزش ها را نهادینه کند و به همین دلیل سلسله اقدامات و فعالیت‌هایی در بنیاد در این راستا انجام می‌شود.
مدیرکل دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در بنیاد، بابیان اینکه این حوزه با همکاری اداره کل توسعه منابع انسانی، مشاور رییس و دبیر عفاف و حجاب ستاد صیانت بنیاد و مرکز مقاومت بسیج اقدامات مشترکی را در دستور کار دارند گفت: به مناسبت فرارسیدن روز حجاب و عفاف، نمایشگاهی در ساختمان مرکزی بنیاد با نمایش احادیثی با این مضمون برگزار می‌شود و روزانه احادیث و روایات مرتبط با این موضوع، در سیستم اتوماسیون اداری به نمایش گذاشته می‌شود و در تاریخ 26 تیرماه نیز توسط خانم جلیلی دبیر حجاب و عفاف ستاد صیانت بنیاد، کارگاه آموزشی با موضوع آراستگی و عفاف در موزه شهدا برگزار خواهد شد.
کاهه در پایان اعلام کرد: همچنین به این مناسبت و هم‌زمان با ولادت حضرت معصومه (س) در تاریخ 24 تیرماه توسط مرکز مقاومت بسیج بنیاد مراسمی در نمازخانه ستاد مرکزی برگزار می‌شود.
انتهای پیام/
کد مطلب: 251554