نهادینه ساختن فرهنگ ایثار نیازمند هماهنگی بین دستگاه‌ها است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۵
مدیر کل دبیرخانه شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت گفت: برنامه ریزی در زمینه حفظ، ترویج و نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت، نیازمند هماهنگی دستگاه ها و نهادها و استفاده از همه ظرفیت های موجود در جامعه است.
نهادینه ساختن فرهنگ ایثار نیازمند هماهنگی بین دستگاه‌ها است
 
به گزارش «ایثار»، حجت‌الاسلام ابطحی در نشست مشترک با مدیر کل بنیاد تهران با قدردانی از فعالیت های بنیاد تهران در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گفت: برنامه ریزی در زمینه حفظ، ترویج و نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت، نیازمند هماهنگی دستگاه ها و نهادها و استفاده از همه ظرفیت های موجود در جامعه است.
وی افزود: درباره مقوله ایثار و شهادت نشست های زیادی برگزار می شود و برنامه های زیادی تا کنون تدوین شده است اما باید بدانیم این کافی نیست و بیشتر از آنچه تا به امروز انجام شده نیاز به تبدیل موارد بالقوه به بالفعل و همچنین تعمیق بخشیدن به فعالیت های صورت گرفته داریم.
نصیری مدیر کل بنیاد تهران نیز در ادامه با تأکید بر اینکه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نیاز همه دوران ها است گفت: دفاع مقدس یکی از عرصه های خاص ایثار و شهادت را به وجود آورد که لازم است درباره آن مجاهدت علمی انجام شود چرا که کارهایی که تا کنون در این باره صورت گرفته گر چه ارزشمند است اما چیزی که نباید مغفول بماند پدید آمدن جامعه ای دینی در هشت سال جنگ تحمیلی و تبلور مفاهیم ایثار و شهادت در آن است و امروز برای ورود  به این موضوع  رفتن به سمت گفتمان علمی ضرورت دارد.
گفتنی است در این نشست داود نورچه ای معاون فرهنگی بنیاد تهران گزارشی از برنامه ها و عملکرد سال جاری این اداره کل در خصوص ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ارائه داد که درباره آن بحث و تبادل نظر شد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 251561