داخلی صفحه سمنان خبر
 
روایتی از آخرین وصیت شهید حسین فروغی
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۱۳
شهید فروغی قبل از شروع عملیات محرم، سربند خودش را که به اسم یا حسین شهید بود به من داد و به من گفت اگر در این عملیات شهید شدم این سربند را به پیشانی من ببند. من هم به شوخی به او گفتم حالا تو شهید شو یک کاریش می‌کنیم.
روایتی از آخرین وصیت شهید حسین فروغی
 
به گزارش ایثار واحد سمنان، پنجمین جلسه روایتگری خاطرات دوران دفاع مقدس روز یکشنبه ۱۷ تیرماه ۹۷ با حضور جمعی از ایثارگران و هم‌رزمان شهید حسین فروغی در منزل این شهید برگزار شد. در این نشست خاطره‌انگیز، رضایی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان شاهرود به‌عنوان هم‌رزم شهید فروغی به ذکر خاطره‌ای جذاب در مورد این شهید والامقام پرداخت. وی گفت: شهید حسین فروغی قبل از شروع عملیات محرم، در تاریخ ۱۱ آبان ۶۱ یک سربند "یا حسین شهید "به من داد و گفت: چنانچه در این عملیات شهید شدم این سربند را به پیشانی‌ام ببند. من هم به شوخی به او گفتم: حالا تو شهید شو یک کاریش می‌کنیم.
این شهید والامقام در بحبوحه عملیات، پایش به مین برخورد می‌کند و وقتی به زمین می‌خورد با صورت روی مین بعدی فرود می‌آید لذا سروصورتش و کل بدنش متلاشی می‌شود. وقتی به سردخانه‌ای که پیکر شهدا را در آنجا گذاشته بودند رسیدم و خواستم از پیکرهای شهدا عکس بگیرم ناخودآگاه چشمم به تابوتی خورد که اسم مبارک شهید فروغی بر روی آن نوشته‌شده بود. در آن لحظه توان کنار زدن پرچم از صورت مبارکش را نداشتم و ناخودآگاه یاد وصیتی که قرار بود انجامش دهم افتادم. پاهایم سست شده بود. وقتی پرچم را کنارزدم و صورت متلاشی‌شده شهید را دیدم دیگر نتوانستم آن کار را انجام دهم . از یکی از هم‌رزمانم خواستم سربند مربوطه را به پیشانی شهید ببندد اما هزار حیف که سروصورت شهید چائی برای بستن سربند نداشت و مجبور شدیم سربند را روی صورتش بگذاریم.
کد مطلب: 251619