داخلی صفحه اردبیل خبر
 
در مراسم گرامیداشت روز حجاب و عفاف عنوان شد :
کارکنان بنیاد پاسدار پیام شهدا در حفظ حرمت حجاب و عفاف هستند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۰
سخنران مراسم روز بزرگداشت حجاب و عفاف بنیاد اردبیل صبح امروز با اشاره به مبارزات مردم برای مقابه با قانون کشف حجاب و شهدای واقعه مسجد گوهرشاد گفت : کارکنان بنیاد به طور خاص پاسدار پیام شهدا در حفظ حرمت حجاب و عفاف هستند .
 
به گزارش ایثار واحد استان اردبیل ، حجت الاسلام حیدری خاطر نشان کرد : واقعه مسجد گوهرشاد تجمع مردم مشهدمقدس در مسجد گوهرشاد در اعتراض به قانون تغییر لباس و بویژه کشف حجاب زنان در 21 تیر 1314   و در  زمان حکومت پهلوی اول رخ داده است. در این تجمع شیخ محمد تقی بهلول سخنرانی کرد و بین و مردم و نیروهای دولتی درگیری رخ داد. این تحصن به شدت سرکوب و بیش از ۱۶۰۰ نفر  مجروح و شهید شدند.
پدر معظم شهید با اشاره به آیات صریح قرآن و کلام الهی در باره حفظ حجاب افزود :رضاخان این دیکتاتور و مزدور ماموریت اجرای نقشه‌های دشمنان اسلام در ایران را داشت در مقطعی با اسلحه و رفتارهای خشن، حجاب از سر زن مسلمان ایرانی برداشته شد اما  از آنجائیکه حفظ حجاب و عفاف دستور خداوند بوده و ریشه در باورهای دینی مردم دارد ، نتیجه نداد و جامعه و بالاخص بانوان مومن و متدین در برابر آن مقاومت کردند .
 او با بیان اینکه در واقعه کربلا حضرت زینب سلام الله علیها در مجلس یزد از رنج های اسارت شکوه نکرد بلکه از حجاب و عفاف دفاع کرد گفت : کسانی که به ارزش‌ها ایمان دارند و برای اصالت‌ها دل می‌سوزانند باید متوجه باشند که اگر در برابر تهاجم خشن رضاخانی نیاز به گذشتن از جان بود اکنون هم برای مقابله با همان اردوگاه شیطانی و استعماری باید کارفرهنگی کرد و از جان مایه گذاشت.
حجت‌الاسلام والمسلمین حیدری تصریح کرد : شهدای والامقام ما نیز در طول مبارزات انقلاب اسلامی و در دوران هشت سال دفاع مقدس به رهبری ولایت فقیه به خاطر حفظ اسلام و حاکمیت دستورات دینی و شرع مقدس اسلام به فیض عظیم شهادت نائل شده اند و در اکثر وصیت نامه های این عزیزان تاکید بر حفظ حجاب و عفاف از سوی خواهران شده و حجاب آنها را بالاتر از خون رنگین خود دانسته اند و برای همین است که کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز به طور خاص پاسدار حرمت خون شهیدان در حفظ حرمت حجاب و عفاف باید باشند .
در پایان این مراسم با اهدای لوح تقدیر از دو بانوی همکار به خاطر جدیت در رعایت حجاب و عفاف تقدیر شد .
انتهای پیام./
 
 
کد مطلب: 251629