داخلی صفحه یزد خبر
 
شب شعر «فیض شهادت» در اردکان برگزار شد
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۱۶
شب شعر «فیض شهادت» با هدف زنده نگه داشتن یاد و خاطره سردار شهید «سیدحسین فیض اردکانی» برگزار شد.
شب شعر «فیض شهادت» در اردکان برگزار شد
 
به گزارش «ایثار یزد» شب شعر «فیض شهادت» با هدف زنده نگه داشتن یاد و خاطره سردار شهید «سیدحسین فیض اردکانی» عصر پنجشنبه 21 تیر با حضور مسئولان و قشرهای مختلف مردم شهید پرور و ولایتمدار دارالعباده در شهرستان اردکان برگزار شد.
امام‌جمعه اردکان در این مراسم بابیان اینکه شهید فیض فردی مردمی و دوست‌داشتنی بود که مردم نیز برای حل مشکل خود به این شهید بزرگوار مراجعه می‌کردند، افزود: وی همواره به دلیل کارهای نیک در اذهان مردم ماندگار شد و ما با برگزاری مراسمی درشان و منزلت شهدا یاد و خاطره آن‌ها را گرامی بداریم.
حجت‌الاسلام سید اسماعیل شاکر تصریح کرد: شهید فیض تا آخرین روزهای زندگی خود همواره به دنبال رفع گرفتاری از مردم به‌ویژه خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران بود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد نیز بابیان اینکه بعضی از مفاهیم بلند مانند شهادت باید معنا شود، تصریح کرد: نیاز است معنای شهادت توسط انسان‌هایی که در قامت شهید فیض اردکانی بودند معنا و تجلی پیدا کند.
مجید جوادیان زاده افزود: مفاهیم و اندیشه‌های بلند توسط انسان‌های بزرگ معنا و اشاره می‌شود که شهید فیض این مفهوم را ثابت کرد.
وی در ادامه بابیان اینکه هنوز هم شعر خاصیت احاطه ناپذیری خود را حفظ کرده است، اظهار کرد: در شناخت تمدنی، فرهنگی، تاریخی و علمی ایران شعر نقش مهمی داشته و دارد.
جوادیان زاده با تأکید بر برگزاری جلسات شب‌شعر باشکوه و وزین در مناطق مختلف استان یادآور شد: استفاده از زبان شعر و سایر قالب‌های هنری می‌تواند در تحلیل و تبیین یک واقعه بسیار تأثیرگذار باشد.
فرماندار اردکان هم با اشاره به اینکه شهید فیض انسانی وارسته بود که با خوبی‌ها، ارزش‌ها، صداقت و نجابتش آخرت را برای خود آباد کرد، اظهار کرد: مردی که در دوران دفاع مقدس همه‌سال‌ها در جبهه‌ها حضور داشت و در دوران پس از دفاع مقدس نیز یار جانبازان و اقشار محروم جامعه شد.
هادی مقیمی گفت: شهید فیض انسانی به‌تمام‌معنا مخلص و بسیجی بود که تا آخر عمر بر عهد خویش با امام و شهیدان و انقلاب اسلامی پایبند ماند.
تجلیل از همسر شهید فیض اردکانی و شعرخوانی توسط تعدادی از شاعران برجسته استان یزد و اردکان با موضوع گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ازجمله شهید فیض اردکانی از دیگر بخش‌های این مراسم بود.
شهید فیض اردکانی، قائم‌مقام وقت تیپ 18 الغدیر یزد در دوران دفاع مقدس و مشاور رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور یکشنبه 6 خرداد 1397 پس از تحمل سال‌ها رنج و مشقت ناشی از جراحت‌های جنگ بی‌قرار از فراق یاران شهیدش به شهدا پیوست.
کد مطلب: 251710