داخلی صفحه کرمانشاه خبر
 
استاندار کرمانشاه:
فرهنگ ایثار و شهادت، ریشه در قیام عاشورایی امام حسین (ع) دارد
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۹
دومین نشست شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان کرمانشاه، به بررسی مصوبات و برنامه‌های فرهنگی دستگاه‌های اداری استان پرداخت.
فرهنگ ایثار و شهادت، ریشه در قیام عاشورایی امام حسین (ع) دارد
 
به گزارش ایثار «واحد کرمانشاه» باهدف بررسی مصوبات نخستین نشست شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان کرمانشاه، دومین نشست این شورا نیز به ریاست هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه و با حضور اعضا در روز پنج‌شنبه 21 تیرماه 97 در سالن امید ساختمان استانداری کرمانشاه برگزار شد.
در این نشست کاری که تا اذان ظهر پنج‌شنبه به طول انجامید، استاندار کرمانشاه در سخنانی با تجلیل از مقام والای شهدای گران‌قدر ایران اسلامی گفت: فرهنگ ایثار و شهادت که فرهنگی والا و عزت‌آفرین است در حقیقت یکی از گران‌بهاترین دست آوردها و سرمایه‌های بزرگ انقلاب شکوهمند اسلامی است و این فرهنگ ارزشی ریشه در قیام عاشورایی حسین‌ابن‌علی (ع) و نهضت خونین کربلا دارد.
هوشنگ بازوند افزود: تاریخ انقلاب به‌خوبی گواه این مدعاست که هرکجا که این نهضت با مشکل و یا تهدیدی مواجه شده است، فرهنگ والای ایثار و شهادت با تمام توان به میدان آمده و توانسته است سد محکم و مطمئنی در برابر این تهدیدات باشد.
بازوند در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: مدیران ما باید باایمان و اعتقاد
حجت‌الاسلام عسگری: شورای فرهنگ ایثار و شهادت باید یک رویه واحد برای ادارات استان ارائه کند.
به این فرهنگ ارزشمند، هر آنچه را که در توان دارند در راستای اعتلا بخشیدن به این فرهنگ غنی به‌کارگیرند.

در ابتدای این نشست حجت‌الاسلام هادی عسگری مدیرکل بنیاد کرمانشاه با قدردانی از تلاش‌های اعضای شورا گفت: این شورا در جایگاهی است که می‌بایست با اقدامات مناسب فرهنگی خود، برای تمامی سازمان‌ها و دستگاه‌های اداری سطح استان تصمیم سازی و تصمیم‌گیری کند و با اتخاذ یک رویه واحد سعی در هم‌افزایی و ارائه طریق برای این ادارات و سازمان‌ها باشد.
مدیرکل بنیاد کرمانشاه اظهار داشت: بحمدالله شخص استاندار با تلش و جدیت کامل مسائل، مباحث و برنامه‌های شورای فرهنگ ایثار را به‌خوبی دنبال کرده که همین امر باعث می‌شود که امور به‌ نحو مطلوبی پیگیری شده و به نتایج مثبتی دست پیدا کنیم.
وی سپس به تشریح مصوبات نخستین نشست این شورا پرداخته و از سعی و تلاش مدیران دستگاه‌های عضو در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تقدیر و تشکر کرد.
گفتنی است در پایان این نشست اعضای جلسه ضمن ارائه نظرات، راهکارها و پیشنهاد‌های خود، به بررسی برخی مصوبات این نشست، ازجمله ساخت یک سریال 16 قسمتی با موضوع و محتوای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، برگزاری یادواره‌های دانش‌آموزی در شهرستان‌های تابعه استان، طرح وبلاگ نویسی توسط دانش آموزان استان با موضوعیت یکی از شهدای استان، تهیه و تنظیم طرح‌های پژوهشی و پایان‌نامه‌های دانشجویی با عنوان ایثار و شهادت و چندین برنامه‌ فرهنگی پرداختند.


انتهای پیام/
 
کد مطلب: 251787