مدیرکل بنیاد شهرستان‌های استان تهران:
دین مبین اسلام ارزش‌آفرینی زیادی برای دختران در ابعاد مختلف دارد
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۷
مدیرکل بنیاد شهرستان‌های استان تهران با اشاره به نقش دختران در جامعه گفت: دین مبین اسلام ارزش‌آفرینی زیادی برای دختران در ابعاد مختلف دارد.
دین مبین اسلام ارزش‌آفرینی زیادی برای دختران در ابعاد مختلف دارد
 
به گزارش «ایثار»، عبدالله مرتضوی هم‌زمان با سالروز ولادت حضرت معصومه (س) در دیدار با دختران شاغل در اداره کل اموال با اشاره به آیه ۵۸ و 59 سوره نحل اظهار داشت: در این آیه اشاره‌شده که «وَ إِذا بُشِّرَ أَحَدُهُمْ بِالْأُنْثى‌ ظَلَّ وَجْهُهُ مُسْوَدًّا وَ هُوَ كَظِيمٌ؛ يَتَوارى‌ مِنَ الْقَوْمِ مِنْ سُوءِ ما بُشِّرَ بِهِ أَ يُمْسِكُهُ عَلى‌ هُونٍ أَمْ يَدُسُّهُ فِي التُّرابِ أَلا ساءَ ما يَحْكُمُون».
وی ضمن اشاره به معنی این آیات بیان کرد: و هرگاه يكى از آن مشركان به دختر دارشدن بشارت داده شود، صورتش از غصّه سياه مى‌شود، در حالى كه خشم خود را فرو مى‌برد، به خاطر بشارت تلخى كه به او داده شده، از ميان مردم متوارى مى‌شود (درمانده است كه) آيا اين دختر را همراه با ننگ و خفت نگاه دارد يا او را در خاك پنهان كند. بدانيد كه چه بد قضاوت مى‌كنند.
مدیرکل بنیادشهیدشهرستان‌های استان تهران با اشاره به دلایل تنفر اعراب جاهل از دختر ادامه داد: به نظر اعراب جاهلی دختر نقش اقتصادى و توليدى نداشته و بار زندگى بوده است، در جنگ كه سرنوشت قبيله به آن بوده، دختر قدرت جنگيدن و دفاع نداشته است.
مرتضوی تصریح کرد: در جنگ‌ها، دختران به اسارت رفته و مورد تجاوز دشمن قرار مى‌گرفتند، البته بر خلاف تفكّر جاهلى، اسلام براى دختر، ارزش زيادى قائل شده است كه در این زمینه پيامبر اسلام مى‌فرمايد: «نعم الولد البنات» دختران چه فرزندان خوبى هستند، خداوند نيز نسل پيامبر را از دخترش فاطمه زهرا قرار داده است.
وی همچنین گفت: امام صادق (ع) به مردى كه از تولد دخترش ناراحت بود فرمود: آيا تو بهتر مى‌دانى يا خدا؟ گفت: خدا، امام فرمود: خداوند نيز آنچه را براى تو بهتر بوده، انتخاب كرده و به تو دختر داده است.
مدیرکل بنیادشهیدشهرستان‌های استان تهران در ادامه خاطرنشان کرد: دین اسلام به آفرینش زن سفارشات زیادی کرده است، لطافت، دقت و ظرافتی که در خلقت بانوان به کار برده شده گاه خود بانوان از آن غافل هستند ارزش آفرین هستند که خداوند می‌فرماید اگر پیامبر نبود افلاک را خلق نمی‌کرد و اگر فاطمه نبود پیامبر را خلق می‌کند یک زن به عنوان مظهر آفرینش خداوند است.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 251824