داخلی صفحه زنجان خبر
 
پوشش ثمره حیا و عفت است
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۶
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان در نشستی با حضور مسئولان بنیاد استان زنچان گفت: پوشش ثمره حیا و عفت است.
 
به گزارش ایثار واحد زنجان، نشست مشترک مسئولان بنیاد استان زنجان با مسئولان تبلیغات اسلامی به مناسبت دهه کرامت برگزار شد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان در این نشست با اشاره به اینکه در شرایط کنونی باید هوشیارانه نسبت به اتفاقات اطرافمان واکنش نشان دهیم، افزود: فضای بی‌بصیریتی که گاه شاهد آن هستیم خطرناک است. باید با انتقال اطلاعاتی درست و مستند راه درست و غلط را به فرزندانمان نشان دهیم.
حجت‌الاسلام مسعود صفی‌یاری از موضوع مهم حجاب و عفاف سخن به میان آورده و اظهار کرد: تاثیر عمیق حجاب و عفاف و حرمت این مسئله باید به نحو احسن به فرزندانمان انتقال داده شود. زمانی که معرفت درستی از حجاب و عفاف داشته‌ باشیم فرزندانمان را بهتر راهنمایی خواهیم کرد.  
وی با اشاره به اینکه آموزش و آگاه‌سازی در دو بعد باید جدی گرفته شود، ادامه داد: نخست باید آموزش‌ها را برای گروهی درنظر گیریم که خود حجاب و عفاف را ارزشمند دانسته و رعایت می‌کنند این افراد باید توانایی انتقال مفاهیم ارزشمند را به فرزندان و اطرافیان خود داشته باشند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان اضافه کرد: در وهله دوم نیز آموزش‌ها و آگاهی‌ها باید به گروهی انتقال داده شود که مفاهیم ارزشمندی چون حجاب و عفاف چندان به صورت عنصری اثرگذار قابل درک نیست این قشر نیز باید از اطلاعات مفید و اثربخشی تغذیه شوند تا مفهوم واقعی حجاب و عفاف را درک کنند.
وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری عنوان کرد: ایشان بارها هشدارهای لازم را داده‌اند و این ما هستیم که باید با هوشیاری کامل فرامین و سخنانشان را در عمل اجرا کنیم.
حجت‌الاسلام صفی‌یاری با بیان اینکه جامعه ما یک جامعه اسلامی و فاطمی است، گفت: نباید تن به تصمیماتی بدهیم که در جامعه اسلامی ما جایگاهی ندارند.
وی با اشاره به اینکه حجاب یک واجب است که بارها در قرآن و روایات بر آن تاکید شده است، اظهار کرد: یک صد روایات در موضوع حجاب و عفاف وجود دارد. دین اسلام نیز آزادی‌هایی برای افراد در نظر گرفته است که همه اهداف مهمی را دنبال می‌کنند و ارزشمند هستند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان از پوشش به عنوان ثمره حیا و عفت سخن به میان آورده و افزود: دشمن در پی از بین بردن ارزش‌هایی چون عفاف و حجاب است و در این میان ما باید تلاش کنیم تا با مسلح کردن خود به اطلاعات جامع و در مجموع آگاهی، توطئه‌های دشمن را نقش بر آب کنیم.
 
در این نشست معاونان و کارکنان خانم بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان و همچنین جمعی از کارکنان خانم اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان حضور داشتند.
در بخشی از این جلسه با اهداء لوح از بانوان تجلیل به عمل آمد.
 
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 251826