پیگیری و نظارت فرهنگی، زمینه ساز رشد فکری فرزندان شاهد می شود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۷
مدیرکل بنیاد آذربایجان‌شرقی بیان کرد: پيگيری و نظارت امور فرهنگی، تربيتی و آموزشی فرزندان شاهد زمينه‌ساز رشد و تعالی فكری، روحی، اخلاقی و تحصيلی آن‌ها است.
پیگیری و نظارت فرهنگی، زمینه ساز رشد فکری فرزندان شاهد می شود
 
به گزارش «ایثار»، قاسم صمدیان صبح امروز در همایش شورای راهبردی معاونت فرهنگی و آموزشی منطقه 5 کشور که با حضور محمد علی فقیه مدیرکل آموزش بنیاد برگزار شد، گفت: تاریخ کشور، نقش آذربایجان و افتخارات سرداران این خطه از میهن اسلامی، ایران را جزو تاریخ سازان انقلاب معرفی می‌کند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران قیام خونین 29 بهمن مردم آذربایجان و حرکت انقلابی به‌ سوی براندازی حکومت ستمگر شاهنشاهی را ثمره آگاهی و تعهد و تدین مردم تبریز بیان کرد و گفت: آذربایجان همیشه جز لاینفک انقلاب بوده و بعد از قیام تاریخی 29 بهمن، این حرکت از سوی سایر استان‌ها نیز ادامه داده شد.
وی افزود: آذربایجان در روزها و دوران دفاع مقدس صحنه‌ای برای نبرد، فرزندان غیوری بود که با تقدیم خون و جان خود ریشه‌های انقلاب را آبیاری و مشهد الشهدای دانشگاه های کشور را به تصویر کشیدند.
مدیرکل بنیاد آذربایجان‌ شرقی نقش جامعه تحصیل‌کرده، دانشجو و دانش‌آموز را در آن دوران بسیار مهم اعلام کرد و گفت: دانشگاه تبریز به پشتوانه دانشجویان مومن و متدین نقش تأثیرگذاری را در کشور ایفا کرده است.
صمدیان با بیان اینکه آذربایجان همیشه جز اولین‌ها بوده و خواهد بود گفت: آموزش‌وپرورش نوین برای اولین بار در تبریز تأسیس شد و این نشان از توجه و اهمیت به مسئله آموزش در سطح جامعه دارد.
وی توجه به امور تحصیلی و آموزش خانواده‌های معزز شاهد و ایثارگر تحت پوشش بنیاد استان را از وظایف اصلی خود برشمرد و گفت: در تمامی جلسات ستاد شاهد دانشگاه‌ها به جهت جایگاه ویژه جامعه ایثارگری سعی در رفع مشکلات و افزایش سطح خدمات این حوزه شده است.
مدیرکل بنیاد استان با اشاره به حرمت خون شهدا و رسالت بنیاد در حفظ این جایگاه تصریح کرد: خوشبختانه مسئولان در موقع انجام وظایف پرچم خونین شهدا را فراموش نمی‌کنند و همت در تسهیل خدمات‌رسانی به جامعه معزز ایثارگری دارند.
صمدیان افزود: پيگيری و نظارت امور فرهنگی، تربيتی و آموزشی فرزندان شاهد و زمينه‌سازی رشد و تعالی فكری، روحی، اخلاقی و تحصيلی آن‌ها، نظارت در جهت ايجاد تسهيلات لازم برای ارتقای علمی، تحقيقی، آموزشی و فكری و تخصصی در تمام‌ مراحل و مقاطع تحصيلی به بهترين وجه با همكاری دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی از اقدامات اصلی حوزه آموزش بنیاد است.
وی تصریح کرد: در سال 1396، تعداد یک هزار و 235 دانش‌آموز از جامعه هدف، تحت حمایت‌های مالی و آموزشی و برنامه‌ریزی برای ارتقا سطح علمی در مدارس شاهد و همچنین تعداد 5 هزار و 474 دانشجو و 16 طلبه در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی استان، تحت پوشش خدمات آموزشی و تأمین شهریه تحصیلی بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان‌شرقی قرار گرفتند.
مدیرکل بنیاد آذربایجان شرقی اظهار داشت: واحد آموزش بنیاد با تجلیل از یک هزار و 3 نفر از دانش‌آموزان ممتاز سطح استان با استقرار 6 پایگاه هدایت تحصیلی و انتخاب رشته کنکور سراسری و در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد ناپیوسته، اقدامات ارزشمند و تلاش مضاعفی در ارتقا سطح علمی جامعه ایثارگری داشته است.
یادآوری می‌شود، همایش شورای راهبردی معاونت فرهنگی و آموزشی منطقه 5 کشور با حضور محمدعلی فقیه مدیرکل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران، معاونین و رؤسای ادارات آموزش آذربایجان‌غربی، ایلام، زنجان، کردستان، کرمانشاه به میزبانی استان آذربایجان‌شرقی در تبریز برگزار شد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 252377
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...