​سبک زندگی اسلامی منطبق بر سبک زندگی اهل بیت (ع) است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۳
نماینده ولی فقیه، امام جمعه قم و تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) گفت: سبک زندگی شیعه محب اهل بیت (ع) اظهار دوستی با اهل بیت (ع) و دشمنی و برائت از دشمنان ایشان است که این امر موجب تقرب به خداوند می شود.
​سبک زندگی اسلامی منطبق بر سبک زندگی اهل بیت (ع) است
 
به گزارش «ایثار»، آیت الله سید محمد سعیدی در همایش نقش زنان نخبه در توسعه سبک زندگی ایرانی و اسلامی که با حضور نخبگان شاهد و ایثارگر در حرم مطهر حضرت معصومه (س) برگزار شد، گفت: سبک زندگی شیعه محب اهل بیت (ع) اظهار دوستی با اهل بیت (ع) و دشمنی و برائت از دشمنان ایشان است که این امر موجب تقرب به خداوند می شود.
نماینده ولی فقیه در استان قم تاکید کرد: عشق به اهل بیت (ع) وسیله تقرب به خداوند است و این صرف یک محبت نیست، این محبت رمز کشش است، به طوری که خواست اولیا الله خواست محب ایشان نیز می شود.
آیت الله سعیدی تاکید کرد: حضرت فاطمه معصومه (س) شخصیت ممتاز و اسوه تمام عیار معرفی زن و دختر مسلمان در تراز اسلام است. دهه کرامت فرصت مغتنمی است تا هرچه بیشتر شخصیت برجسته این بانوی بزرگوار در تمامی ابعاد ایمان، ‌عبادت، ‌تقوا، ‌نحوه تعاملات، موضع گیری در دفاع از اهل بیت و مقابله با جاهلان و ظالمان معرفی شود.  
وی افزود: اظهار برائت از دشمن و محبت اهل بیت (ع) در هر زمان یک مصداق دارد، از دوران حضرت آدم تا امروز، شناخت زمان نیازمند بصیرت است. برائت جستن از دشمنان اهل بیت (ع) موجب تقویت مملکت اسلامی است و راه را بر نفوذ و سوء استفاده دشمنان سد می کند.
نماینده ولی فقیه در استان قم عنوان کرد: تقویت هویت دینی بانوان، نهادینه کردن زندگی ایشان منطبق با فرهنگ اهل بیت (ع) و نقش بانوان در مشارکت اجتماعی از مسایلی است که در دهه کرامت به آن پرداخته می شود و این شناخت  موجب پرهیز از افراط ها و تفریط هایی است که امروز بعضا در جامعه شاهد آن هستیم.  
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم نیز در این نشست ضمن تبریک ایام دهه مبارک کرامت گفت: امروز مفتخر به خدمت رسانی به 430 نخبه شاهد و ایثارگر هستیم که از این تعداد 145 نفر از بانوان نخبه هستند. 
سید جواد هاشمی افزود: بانوان نخبه در عرصه های تولید علم و فناوری،‌ با تالیف کتب،‌ مقاله، تحقیقات و پژوهش،‌ ارایه اختراعات و اکتشافات،‌ برتری در حوزه علم و دانش، درخشش در عرصه های ورزشی و هنری،‌ حضور به عنوان اساتید حوزه و دانشگاه و اعضای هیات علمی دانشگاهها فعالیت دارند.
وی اضافه کرد: حمایت از این عزیزان در راستای ارتقای سطح دانش با برگزاری دوره های آموزشی و حمایت از آثار علمی،‌ فرهنگی و ورزشی،‌ تجلیل از برگزیدگان و معرفی این قشر ارزشمند به جامعه و مسئولان و بهره مندی از نظرات و پیشنهادات ایشان به عنوان اتاق فکر از اقداماتی است که در حوزه نخبگان بنیاد شهید و امور ایثارگران پیگیری می شود. 
در این جلسه با حضور نماینده ولی فقیه،‌ امام جمعه و تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) و با حضور یکی از نمایندگان قم در مجلس شورای اسلامی و مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان از 30 نفر از بانوان نخبه شاهد و ایثارگر استان قم تجلیل شد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 252382
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...