داخلی صفحه کردستان خبر
 
برگزاری جلسه ستاد اجرایی سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی
آزادگان با ایمان راسخ خود در برابر همه فشارهای جسمی و روحی دشمنان ایستادگی کردند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۴۰
آزادگان با ایمان راسخ خود در برابر همه فشارهای جسمی و روحی دشمنان  ایستادگی کردند
 
به گزارش خبرگزاری ایثاراز کردستان  جلسه ستاد اجرایی سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی با حضور مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران و نمایندگان  تعدادی از دستگاه‌های دولتی کردستان در سالن جلسات بنیاد شهید و امور ایثارگران استان برگزار شد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کردستان با اشاره به حادثه ۳۰ تیرماه سالجاری،  شهادت مظلومانه شهدای مریوان که در مصاف با عوامل استکبار و برای دفاع از مرزهای میهن اسلامی به شهادت رسیدند، اظهار کرد: ۲۶ مرداد هر سال یادآور  بازگشت  آزادگان سربلند است که پس از تحمل سال‌ها اسارت در اردوگاه عراق در سال ۶۹ به میهن عزیز اسلامی بازگشتند.
رضا نجفی در ادامه سخنان خود پرداختن به موضوع چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به عنوان نقطه تبلور و نماد رشد و تکامل انقلاب اسلامی را ضروری عنوان کرد و افزود: نهادینه‌سازی فرهنگ پایداری، مقاومت و آزادگی، معرفی مقام و منزلت آزادگان و خانواده‌های آنها و تجلیل و تکریم از آزادگان به عنوان نمونه‌های ایثار و پایداری از جمله اهداف و سیاست‌های بنیاد است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کردستان در وصف جایگاه این اسطوره‌های مقاومت به فرمایش امام راحل و عظیم الشأن (ره) اشاره کرد و گفت: امام خمینی (ره) فرمودند اگر روزی اسراء برگشتند و من نبودم  سلام مرا به آنها برسانید و بگویید خمینی در فکرتان بود.
نجفی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی)آزادگان در دوران اسارت شرایط سختی را گذراندند اما در عین حال با حفظ دین، اعتقادات و  دلبستگی خود به اسلام، امام و انقلاب موجب افتخار و آبرومندی ملت ایران در برابر دشمن شدند.
وی خاطرنشان کرد: آزادگان با ایمان راسخ خود در برابر همه فشارهای جسمی و روحی دشمنان  ایستادگی کرده و روابط اجتماعی جامعه کوچک اردوگاه‌های خود را بر پایه اخلاق حسنه بنیان نهادند و از شکنجه‌های مزدوران بعثی هراسی به خود راه ندادند.
به گفته این مقام مسوول، در ۲۶ مرداد سال 69 شکیبایی خانواده‌های آزادگان به بار نشست و سال‌های نگرانی با شوق دیدار پایان و وعده الهی تحقق یافت.
نجفی خاطرنشان کرد: عرصه پربرکت دفاع مقدس صحنه حضور مردان و زنان با ایمانی بود که توانستند حماسه‌ای به یادماندنی از خود به یادگار بگذارند و با عهد خویش و الهام از مکتب انسان‌ساز اسلام توانستند دوران دشوار اسارت را سپری کنند و شکوه و مقاومت و سرافرازی بر صحیفه درخشان ایران اسلامی را ثبت کنند.
وی اذعان کرد: بدون شک سال‌ها محرومیت این سروقامتان تاریخ باعث شد که این عزیزان امروز بیش از هر فرد دیگری در مسیر موفقیت گام بردارند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کردستان خاطرنشان کرد: اسارت فرزندان این ملت امتحان دیگری بود که با موفقیت انجام شد و اسرای ما همانند دیگر مردمان کشور از خود آزادمردی نشان دادند لذا در این مقطع زمانی بیش از هر وقت دیگری باید فرهنگ مقاومت و ایثار که امری حیاتی است باید برای نسل جوان تبیین شود و تا زمانی که این فرهنگ در کشور حاکم باشد بدون شک دست طمع استکبار از این مملکت دور خواهد ماند.
نجفی با بیان اینکه ۸۳۰ نفر از آزادگان کشور از فرزندان دلیر استان کردستان  بودند که با شجاعت دوران اسارت را طی کردند، افزود: این قهرمانان سالها در اسارت بودند که اگر اعتقاد، باور و روحیه ایثار نبود تحمل اسارت برای آزادگان سخت و غیر قابل تحمل می‌شدلازم به ذکر است دیدارآزادگان با نماینده ولی فقیه ،تبلیغات محیطی دیداروسرکشی ازآزادگان و..از برنامه های پیش بینی شده دراین ایام می باشد.
کد مطلب: 253843