​مشاور استاندار خراسان رضوی درامورایثارگران
بررسی مشکلات ایثارگران باید به صورت مستمر پیگیری شود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۳
مشاور استاندار خراسان رضوی در امورایثارگران گفت: مسئولان باید مشکلات خانواده شهدا و ایثارگران را به صورت مستمر بررسی و پیگیری کنند.
 
به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی، حسن فتحی نیا سه شنبه نهم مردادماه در جلسه شورای هماهنگی امورایثارگران تربت جام، که با هدف رسیدگی به موضوع اشتغال، مسکن و درمان ایثارگران، مناسب سازی و ساماندهی گلزار شهدا در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد،ضمن گرامیداشت یادوخاطره شهدا گفت: در شرایط فعلی که با بودجه و منابع نامحدود مواجه هستیم، باید خیلی بیشتر از گذشته پیگیر مشکلات ایثارگران باشیم.
وی با بیان اینکه تکریم جامعه ایثارگران بسیار اهمیت دارد، ادامه داد: مشکلاتی که مطابق قانون، حل شدنی است در جلسه نشست صمیمی توسط مسئولین ذیربط بررسی می شود اما برخی از مطالبات ایثارگران که قانونی نیست، می توان در تعامل با سایر دستگاه ها پیگیری شود.
مشاور استاندار خراسان رضوی به پنج هزار فرزند شهید و جانباز بیکار در این استان اشاره کرد و افزود: فرزندان شهدا که در سنین کودکی پدر خود را از دست داده اند، امروز با مشکلات عدیده ای در زندگی روبه رو شده اند که باید مسئولین در خصوص رفع آن تلاش کنند.
وی قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران را مطلوب دانست و افزود: قوانین تصویب شده خوب است اما متاسفانه قوانین از سوی همه مسئولین اجرا نمی شود و این موضوع باید به صورت تخصصی مورد بررسی قرار بگیرد.
همچنین محمدرضا آهی نماینده فرزندان شهدا و ایثارگران تربت جام، مشکلات خدمات درمانی و اشتغال فرزندان شهدا و جانبازان را مطرح و از مدیرکل بنیاد خراسان رضوی و فرماندار این شهرستان خواست تا نسبت به رفع مشکلات ایثارگران تلاش نمایند.
این جلسه با حضور مدیرکل و معاونین تعاون و بهداشت و درمان بنیاد خراسان رضوی، فرماندار، رئیس بنیاد شهید و امورایثارگران، روسای ادارات و نماینده فرزندان شهدا و ایثارگران تربت جام برگزار شد.
گفتنی است شهرستان تربت جام 630شهید، یک هزار و 500 جانباز و 99آزاده تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است.
انتهای پیام/


نرجس محمدی خبرنگار ایثار رضوی

اخبار مرتبط با این شهرستان
1-پخش زنده دیدار صمیمی مدیرکل بنیاد خراسان رضوی با ایثارگران تربت جام
2-ایثارگران اتحاد مردم را تقویت و توطئه دشمنان را خنثی می کنند
 کلمات کليدی: ایثار رضوی، تربت جام، شورای هماهنگی ایثارگران، خراسان رضوی
کد مطلب: 253934