داخلی صفحه سمنان خبر
 
برگزاری اردوی آموزشی تفریحی جانبازان مهدیشهر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۵۰
بنیاد مهدیشهر در راستای طرح آموزش خانواده اقدام به برگزاری کارگاهی آموزشی برای جانبازان اعصاب و روان و همسران آنان نمود.
برگزاری اردوی آموزشی تفریحی جانبازان مهدیشهر
 
به گزارش ایثار واحد سمنان، بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان مهدیشهر در ادامه اجرای طرح آموزش خانواده، روز دوشنبه ۸ مرداد ۹۷ اردوی آموزشی تفریحییک یک  روزه‌ای را با عنوان "  مهارت‌های کنترل خشم، مدیریت بحران و تاب‌آوری "  ویژه جانبازان اعصاب و روان و همسرانشان در منطقه خوش آب‌وهوای جاشم لوبار برگزار کرد.
طی این دوره، جهان، مدیرکل پیشین آموزش‌وپرورش استان و مشاور تربیتی به ذکر نکاتی آموزنده پرداخت و یادآور شد: اجر تلاش همسران جانبازان از مجاهدت خود جانبازان کمتر نیست خصوصاً در این دوران پرالتهاب ،  تسلط بر خویشتن به‌منظور مدیریت بهینه بر زندگی  و ایفای نقش مادری و همسری، وظایف و مسئولیت‌های همسران جانبازان را دو  چندان می‌نماید. وی به ویژگی‌های سبک زندگی گذشته که شاخصه آن آرامش بود اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: فن‌آوری‌های نوین ، زندگی را شتاب بخشیده و همه شئون زندگی را تحت‌الشعاع خویش قرار داده است. وی به آمار سکته‌های قلبی و مغزی و مرگ‌ومیر ناشی از سرطان اشاره کرد و افزود: فشارهای عصبی امروزه بیش از هر چیز عامل و مسبب ناآرامی و بیتابی و بی‌قراری شده لذا باید به دنبال راهکارهایی برای خروج از این بن‌بست باشیم. این کارشناس تربیتی تأکید کرد در این روزگار پرآشوب باید با تأمل و تمرکز بیشتر بر روی اهداف ارزشمند و والای انسانی، ابتدا باید خود را دوست داشته باشیم تا بتوانیم دیگران را هم دوست داشته باشیم.
وی خود مراقبتی، بهبود تغذیه، تغییر سبک زندگی، تحرک بیشتر، مثبت اندیشی، شاد زیستن، کنترل خشم و حفظ خونسردی را مناسب‌ترین راهکارها برای رسیدن به آرامش قلمداد کرد.
اضافه می‌نماید در این اردو در کنار مسائل آموزشی، مسابقات فرهنگی ، دارت و طناب‌کشی هم بین حاضران برگزار شد.
کد مطلب: 253984