داخلی صفحه البرز خبر
 
طاهرنژاد در جلسه کارگروه کنگره‌ی شهدای استان البرز تأکید کرد:
شهدا حق بزرگی بر گردن ما دارند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۸
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز بابیان اینکه شهدا حق بزرگی بر گردن ما دارند گفت: امیدواریم به کمک خداوند در معرفی راه و آرمان شهدا به جامعه و علی‌الخصوص نسل جدید موفق باشیم.
شهدا حق بزرگی بر گردن ما دارند
 
به گزارش ایثار واحد خبر استان البرز ابراهیم طاهرنژاد در جلسه کارگروه کنگره شهدای استان البرز که با حضور اسماعیل زمانی دبیر کنگره و دیگر خادمان شهدا در محل اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز برگزارشده بود با گرامی داشت یاد و خاطر شهدا و ایثارگران بابیان اینکه شهدا حق بزرگی بر گردن ما دارند گفت: امیدواریم به کمک خداوند در معرفی راه و آرمان شهدا به جامعه و علی‌الخصوص نسل جدید و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت موفق باشیم.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در ادامه انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان را یکی از ویژگی‌های مهم برگزاری کنگره دانست و گفت: ازخودگذشتگی درراه خدا و دفاع از حق در بالاترین حد، ارزش‌گذاری شده است و فرهنگ ایثارگری و شهادت‌طلبی در متن اسلام از درخشش و ویژگی برجسته‌ای برخوردار است.
وی با یادآوری ضرورت توجه به ارزش‌های اسلامی عنوان کرد: ایثار و شهادت از مهم‌ترین ارزش‌های اسلامی است که بنیان اصلی فرهنگ کشور را شکل داده است و اهمیت این ارزش‌ها به‌گونه‌ای است که حیات اجتماعی و سیاسی درگرو احترام و انتقال آن به نسل‌های آینده است.
طاهرنژاد در بخش دیگر هدف گزاری در جهت خدمت به خانواده‌های معظم شهدا را یکی دیگر از ویژگی‌های برگزاری کنگره شهدا دانست و بیان کرد: در سایه‌ی ِدینی که جامعه به شهدا دارند، بخشی از تکریم و تعظیم ایثارگران در احترام و تجلیل خانواده و اهل‌بیت آن‌ها تجلی می‌یابد و در این راستا هرچه انجام کاری برای خدا سخت‌تر و با نیت خالص‌تر باشد از ارزش و اعتبار بیشتری برخوردار است.
وی افزود: امنیت پایدار کشور عزیزمان مدیون خون شهداست و پاسداری از این رسالت افتخاری بس عظیم است که نصیب ما شده است.
اسماعیل زمانی نیز در این اظهار کرد: یکی از شاخص‌ترین اقداماتی که استان البرز در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و امتداد فرهنگ دفاع مقدس انجام داده؛ آموزش، برنامه‌ریزی و اعزام افسران جنگ نرم برای حفاظت از حریم آل الله است.
وی افزود: به همین جهت استان البرز به لحاظ فراوانی در تقدیم شهدا در حوزه مدافعین حرم به‌عنوان سومین استان در کشور محسوب می‌شود.
این مسئول بیان کرد: زاویه سن و جوان بودن شهدای محور مقاومت، نشانگر برپایی و برقراری فرهنگ عاشورایی دفاع مقدس در این استان است.
 
زمانی گفت: به همین منظور در راستای برگزاری کنگره ملی ۵۲۱۹ شهید استان البرز، اولین اجلاسیه شهدای محور مقاومت با رویکرد ایده پردازی و شناخت صفت‌های پسندیده و والای شهدای والامقام محور مقاومت، اجلاسیه‌ای در روز ۱۹ مردادماه سال جاری در سالن ورزشی منطقه کمال شهر برگزار خواهد شد.
وی اضافه کرد: یکی از نکات برجسته اجلاسیه محور مقاومت، نشان دادن نقش افسران جنگ سخت، رزمندگان دفاع مقدس است که از فرهنگ عاشورایی آن دوران باقی‌مانده بودند و به‌عنوان فرماندهان جنگ نرم در حفاظت از حریم حرم آل الله به‌عنوان سرداران و فرماندهان این جنگ محسوب می‌شوند.
زمانی گفت: برای نشان دادن نقش این فرماندهان به نسل جوان و جاری کردن گفتمان انقلاب اسلامی برای تدوین تمدن نوین اسلامی اقداماتی در این اجلاسیه انجام خواهیم داد.
معاون کنگره شهدای استان البرز ابراز کرد: می‌توان به نقش بسیار مهم سرداران شهید در شهدای محور مقاومت به این نکته باید اشاره کرد که فرهنگ عاشورایی همیشه زنده است و برای نشان دادن تصویر مقتدری از نظام اسلامی رزمندگان همیشه پای‌کار هستند.
وی به اهم برنامه‌های پیش‌بینی‌شده اولین اجلاسیه شهدای محور مقاومت اشاره کرد و گفت: دعوت از خانواده تمام شهدای محور مقاومت، اجرای نمایشنامه توسط گروه فرهنگی فانوس و سخنرانی سردار جانشین نیروی قدس سپاه انقلاب اسلامی ازجمله این برنامه‌هاست.
زمانی بابیان اینکه زمان برگزاری این اجلاسیه در آستانه ماه محرم است، افزود: این اجلاسیه، پیش مقدمه برگزاری کنگره ملی شهدا در مهرماه سال جاری خواهد بود.
 
کد خبر 97/218
انتهای پیام/
 
کلمات کليدی: کنگره شهدا - استان البرز - فرهنگ ایثار و شهادت - طاهرنژاد
کد مطلب: 254588