داخلی صفحه گیلان خبر
 
معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران:
قوانين حمایتی از ایثارگران نیازمند همکاری دستگاه ها است
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۲
دکتر سعید عندلیبی، معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران در نشست با ایثارگران دستگاه های اجرایی که در استانداری گیلان برگزار شد، این عزیزان را سفیران بنیاد شهید در سازمان ها و دستگاه های اجرایی دانست و اظهار کرد: شما حامیان پرقدرت ایثارگران هستید.
 
به گزارش ایثار گیلان،عندلیبی با اشاره به فرایند تصویب قانون برنامه ششم در حوزه حمایت از ایثارگران، افزود: خوشبختانه قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران به قانون دائمی تبدیل شده است و در تلاش برای تدوین لایحه اصلاح قانون مذکور نیز هستیم.
معاون حقوقی بنیاد کشور،با اشاره به بسته هاي حمايتي مختلف در حوزه ايثارگران، گفت: اگر تمام امکانات و حمایت های ما منجر به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه نشود، کاری انجام نداده ایم لذا به دنبال ایجاد ساز و کارهای لازم جهت توانمندسازی ایثارگران در دستگاه ها هستیم.
عندلیبی، با تاکید بر لزوم حفظ عزت و شانیت ایثارگران در ارائه خدمات قانونی، عنوان کرد: بنیاد شهید وامور ايثارگران نهاد تخصصی حمایت از ایثارگران است، اما همه دستگاه ها باید در این امر مهم مشارکت داشته باشند، زیرا همه ما مدیون شهدا و ایثارگران و خانواده های آنان هستیم و باید پاسدار عظمت و اقتدار این استوانه های انقلاب و نظام باشیم.
وی با بیان اینکه قوانین حمایتی از ایثارگران نیازمند همکاری دستگاه ها است،خاطرنشان کرد: همه ایثارگران در ابتدا رزمنده بودند و لذا در قانون برنامه ششم، برای رزمندگان تدابیر ویژه ای
اندیشیده شده است و باید اعتبارات لازم جهت زمینه سازی اجرای قانون برنامه ششم تعیین و از ایجاد انتظارات جدید خودداری شود.
این مقام مسئول ادامه داد:باید بتوانیم مقدمات اجرای کامل قانون برنامه ششم در حوزه ایثارگران و قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران را فراهم کنیم.
عندلیبی، اجرای قوانین را همراه با بار مالی برای دولت دانست و گفت: خوشبختانه در پرداخت هزینه های بیمه تکمیلی ایثارگران مشکلی وجود ندارد.
"انتهای پیام"
کد مطلب: 254699
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...