داخلی صفحه گیلان خبر
 
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان:
مسئولان رسیدگی به امور ایثارگران در دستگاه ها مشخص شوند
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۰
عبدالله پاکاری در نشست معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران با ایثارگران دستگاه های اجرایی که در استانداری گیلان برگزار شد، ضمن قدردانی از تعامل خوب دستگاه های اجرایی استان با بنیاد شهید و امور ایثارگران، اظهار کرد:بخش قابل توجهی از مشکلات ایثارگران ناشی از وضعیت ضابطه ای و بروکراسی اداری است که از اختیار استان خارج می باشد.
 
به گزارش ایثار گیلان،مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان، از ارتقای ظرفیت ایثارگران استان نسبت به گذشته خبر داد و تصریح کرد: امروزه جایگاه ایثارگران در ابعاد مختلف اجتماعی، فرهنگی و اجرایی بهبود يافته و شاهد رشد کمی و کیفی وضعیت تحصیلی آنان هستیم؛ به گونه ای که حدود 6 هزار نفر از ایثارگران ما در مقاطع مختلف در حال تحصیل هستند و بیش از 30 درصد آنان تحصیلات تکمیلی دارند.
وی با بیان اینکه 250 نفر از ایثارگران گیلان عضو بنیاد نخبگان استان هستند و جایگاه خاص علمی یا اختراع دارند، گفت: همچنین بالغ بر 4 هزار نفر فعال قرآنی شاهد و ایثارگر داریم. فعالیت های فرهنگی و هنری ایثارگران در حوزه فرهنگ ایثار و شهادت نیز دنبال می شود.
پاکاری، اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگر را یکی از عمده ترین دغدغه های بنیاد شهید دانست و اضافه کرد: نگرانی ما عدم اجرای قوانین است، زیرا اراده دولت بر این است که همواره ایثارگران مورد تکریم و توجه قرار گیرند، اما در اجرای قوانین مربوط به ایثارگران با مشکل مواجه هستیم.
این مقام مسئول،خواستار ایجاد یک جایگاه سازمانی برای نمایندگان ایثارگران در دستگاه شد و تاکید کرد:مسئولانی جهت رسیدگی به مباحث مربوط به حوزه ایثارگران در سازمان ها و دستگاه های اجرایی مشخص شوند، زیرا همه دستگاه ها در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نقش دارند.
حمیدرضا امام پناهی، مشاور و مسئول امور ایثارگران استانداری گیلان نیز در ادامه، ضمن گرامیداشت فرارسیدن سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی در 26 مرداد، گفت: با هماهنگی فرمانداری ها ویژه برنامه های تجلیل از آزادگان برنامه ریزی شود.
وی با اشاره به اقدامات مثبت دستگاه ها در راستای اجرای قانون برنامه ششم در حوزه ایثارگران و قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، تصریح کرد: با توجه به تاکید برنامه ششم بر اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگر، سهم 25 درصدی ایثارگران در استخدام دستگاه ها لحاظ شود.
"انتهای پیام"
کد مطلب: 254702