مشاور وزیر کشور:
تحقق اقتصاد مقاومتی مستلزم ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۲۵
مشاور وزير كشور در امور ايثارگران گفت: اگر فرهنگ ايثار و شهادت در جامعه ترويج نشود بدون شك اقتصاد مقاومتي تحقق نخواهد يافت.
تحقق اقتصاد مقاومتی مستلزم ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است
 
به گزارش "ايثار"، ياوند عباسي مشاور وزيركشوردرامورايثارگران و محمدرضا همتي فر مشاور استاندار تهران در امورايثارگران به منظور ديدار با خانواده معظم شهدا، جانبازان و ايثارگران و جلسه شوراي هماهنگي امور ايثارگران به شهرستان فيروزكوه سفركردند.
غلامرضا ياوندعباسي مشاور وزير كشوردرامور ايثارگران امروزدرجلسه شوراي هماهنگي مشاورين امور ايثارگران دستگاه‌هاي اجرايي شهرستان فيروزكوه اظهار داشت: اگر در حوزه ترويج فرهنگ ايثار و شهادت كار نشود اقتصاد مقاومتي تحقق نمي‌يابد.
وی خاطرنشان كرد: اگر در حوزه خدمت‌رساني هم تلاش نكنيم حوزه فرهنگ ايثاروشهادت نيز بي‌نتيجه خواهدماند.
مشاور وزیر کشور با بيان اينكه بنيادشهيد نمي‌تواند به تنهايي ازپس مشكلات برآيد و در اين زمينه همه دستگاه‌ها بايد ياري‌رسان باشند تصريح كرد: بايد در دو حوزه خدمات‌رساني به ايثارگران و ترويج فرهنگ ايثار و شهادت با يكديگر همراه و تعامل داشته باشيم.
یاوندعباسی در ادامه با بيان اينكه ايثار و ايثارگري موتور حركت نظام است افزود: دولت بدون ادعا سعي كرده و خواهد كرد كه در حوزه ايثارگران نقش خود را ايفا كند اما اجازه نمي دهد جريانات سياسي حوزه ايثار و ايثارگري را مصادره كند.

وی ادامه داد: ايثارگران سرمايه نظام هستند و هر دولتي كه باشد بايد در راستاي خدمت رساني به مردم و جامعه ايثارگران با شتاب بيشتري پيش برود.
مشاور وزير و مسئول هماهنگي امور ايثارگران وزارت كشور در ادامه بر ديدار با خانواده هاي شهدا و ايثارگران تاكيد كرد و افزود: بالاترين مقام اجرايي كشور به اين موضوع عنايت داشته و اين مساله بايد براي ما الگو باشد.
یاوندعباسی تاكيد كرد: ديدار با خانواده هاي شهدا، جانبازان و آزادگان بايد به دغدغه اي در ميان مسئولان تبديل شود و خانواده هايي كه در نقاط دورتر هستند مورد غفلت قرار نگيرند، فراموش كردن فرهنگ ايثارو شهادت به ضرر نظام است.
وی در بخش ديگري از سخنان خود با تاكيد بر تلاش براي ترويج هر چه بيشتر فرهنگ ايثار و شهادت در جامعه گفت: هرچند مشكلات زياد است اما نبايد فرهنگ ايثار و شهادت فراموش شود و بدون شك فراموش كردن اين فرهنگ و ازخودگذشتگي هاي شهدا و ايثارگران به ضرر نظام است.
مشاور وزیر کشور افزود: قوانين خوبي براي حفظ حقوق ايثارگران و خدمت‌رساني به اين قشر از جامعه وجود دارد كه مسئولان بايد بيش از پيش به اين موضوع توجه كنند و همه دستگاه‌ها بايد يك نفر را به عنوان مسئول رسيدگي به امور ايثارگران تعيين كنند.
درحاشيه اين جلسه محمدرضا عباسي رئيس بنيادشهيدوامورايثاگران شهرستان فيروزكوه با تاكيد بر اهميت شوراي هماهنگي امور ايثارگران اظهار داشت: مسائل ايثارگران بايد در اوليت كاري دستگاه ها قرار بگيرد و ضمن تكريم همه مراجعين، تكريم اين قشر ارجمند كه وارثان اصلي انقلاب اسلامي هستند، مورد توجه ويژه قرار گيرد.
وي گفت: خانواده معظم شهدا، جانبازان و ايثارگران كساني هستند كه بيشترين حق را بر گردن آحاد مردم و بالاخص مديران اجرايي دارند و كم توقع ترين قشر نيز هستند.
رئيس بنيادشهيدوامورايثارگران ادامه داد: خانواده معظم شهدا، عزيزترين سرمايه هاي خود را تقديم انقلاب كردند تا كشورمان از شردشمنان حفظ شود؛ امروزه شاهد نتايج مثبت آن در جامعه هستيم و همه آزادي خواهان دنيا چشم اميد به انقلاب دارند و مرجع و پناهگاه تمام مظلومين جهان هستيم.
وي همچنین تصريح كرد: امروزه جايگاهي كه جمهوري اسلامي ايران به آن دست يافته است مديون شهدا و ايثارگري جانبازان و دلاورمرداني است كه در طول اين سال ها تلاش كرده اند.
انتهای پیام/

 
کد مطلب: 254709