کارگاه آموزش پیشگیری از معلولیت های دوران سالمندی در جلفا برگزار شد
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۳
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان جلفا در دوره آموزش پیشگیری از معلولیت های دوران سالمندی گفت: سالمندان در جامعه امروز گروه بزرگ اجتماعی به شمار می آیند و باید بیشترین خدمات درمانی و بهداشتی به آنها اختصاص یابد.
 
به گزارش ایثار آذربايجان شرقي از جلفا، کارگاه آموزش پیشگیری از معلولیت های دوران سالمندی با همکاری و مشارکت اداره بهزیستی و مؤسسه همیار سلامت خانواده و شبکه بهداشت در روز پنجشنبه18 مرداد 1397،  برای مادران و همسران ارجمند شهدا معظم بالای 60 سال در سالن اجتماعات بنیاد شهید و امورایثارگران شهرستان جلفا برگزار شد.
ابولقاسم علی ثانی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان جلفا ضمن خیر مقدم گویی به مادران و همسران محترم شهدا گفت: سالمندان در جامعه امروز گروه بزرگ اجتماعی به شمار می آیند و باید بیشترین خدمات درمانی و بهداشتی به آنها اختصاص یابد.
علی ثانی با اشاره به اینکه تمامی والدین و بیشتر همسران شهدا در شهرستان جلفا در سن بالای 60 سال هستند افزود: ضرورت توجه به سالمندان و نیازهای آنها و توجه به آموزش و راهنمایی برای این گروه از ضروریات می باشد.
سعیده فتح الهی مدرس این دوره با معرفی مشکلات و تغییرات دوران سالمندی و روش‌های پیشگیری از این مشکلات، راه کارهایی در خصوص روش هایی برای جلوگیری از بروز زودهنگام بیماری ها توضیحاتی را ارائه داد.
الهام بهادری کارشناس سلامت خانواده از شبکه بهداشت در رابطه با خود مراقبت های دوران سالمندی از قبیل داشتن برنامه های منظم ورزشی، رژیم غذایی مناسب، عدم استفاده از دخانیات، کنترل منظم قند و چربی و فشار خون و.... توضیحاتی را ارائه نمود.
 انتهای پیام/
کلمات کليدی: آموزش، پیشگیری، معلولیتهای دوران سالمندی، جلفا
کد مطلب: 254726
 
 
 
روز دانشجو، سیره شهدا، تعالی دانشگاه
 

دکتر عبدالله ارژندی- اداره کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی...