داخلی صفحه ایلام خبر
 
عشایر یکی از خالص‌ترین و پاک‌ترین نیروهای انقلاب است
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۹
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام گفت: عشاير پاسداران مرزها و سد محكمی در مقابل دشمنان اين آب و خاك هستند.
عشایر یکی از خالص‌ترین و پاک‌ترین نیروهای انقلاب است
 
http://www.isaar.ir/images/docs/files/000254/nf00254814-2.mp4به گزارش ایثار از «ایلام» مراسم گرامیداشت سردار جانباز جوزعلی نجفی، فرمانده نیروهای عشایر ایل های بزرگ ارکوازی و بولی در عملیات آزادسازی میمک در دوران دفاع مقدس با حضور سلیمان رستمیان مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام و سایر مسئولین استانی در سالن اجتماعات فنی حرفه‌ای ایلام برگزار شد.
سلیمان رستمیان مدیرکل بنیاد در این مراسم اظهار داشت: دوران دفاع مقدس ازجمله پرافتخارترین روزهای تاریخ اسلام و ایران عزیز و صحنه بروز و ظهور بارزترین نمونه‌ها از ایثار، شهامت و ازخودگذشتگی دلیرمردان و شیر زنانی است که خاطره رشادت و پایمردی آنان برای همه نسل‌ها و آیندگان باقی خواهند ماند ودرمیان آنان، یاد و خاطره فراموش ناشدنی عشایر غیور استان ایلام و فرمانده نام‌آشنای عشایر بسیجی مرحوم حاج جوزعلی نجفی می‌درخشد.
وی افزود: عشایر غیور استان در ۱۹ دی‌ماه ۱۳۵۹ بدون هیچ فرمان و یا دستوری تنها بااحساس تکلیف به وظیفه دینی و ملی خود و آتش به اختیار و با استفاده از امکانات بسیار اندک در عملیات غرورآفرین ضربت ذوالفقار توانستند ارتفاعات مهم و استراتژیک میمک را از دست دشمن متجاوز بعثی آزاد نمایند و به همگان ثابت نمودند که رمز پیروزی ایران اسلامی ایستادگی در برابر دشمن است و برای دفاع از آرمان‌ها و ارزش‌های خود نیازی به اجازه از ابرقدرت‌ها ندارند.
مدیرکل بنیاد تصریح کرد: به‌طورقطع یکی از روش‌هایی که با آن می‌توان نسل سوم و چهارم انقلاب را که رشادت‌ها و ازخودگذشتگی‌های شهدا و ایثارگران را ندیده و درک نکرده‌اند آشنا کرد، برگزاری یادواره‌های سرداران دفاع مقدس است و با معرفی و تقدیر از این قهرمانان واقعی می‌توان آنان را به‌عنوان الگو به جوانان معرفی کرد تا سبک زندگی خود را با شهدا تطبیق دهند.  
رستمیان خاطرنشان کرد: با بزرگداشت یاد و خاطره شهدا می‌توان آنان را به‌عنوان الگوی واقعی شناساند و نسل جوان را به سمت ارزش‌های شهدایی ترغیب کرد و بابیان خاطرات دوران دفاع مقدس و ابعاد مختلف زندگی شهدا، ارزش‌های معنوی و فرهنگ شهادت را در جامعه ترویج داد.
وی اظهار داشت: نقش تعیین‌کننده و بی‌بدیل عشایر در هشت سال دفاع مقدس بر کسی پوشیده نیست و همان‌گونه که عشایر در آغاز جنگ با سلاح‌های خود در جنگ حضور یافته و در مقابل دشمن بعثی از کشورشان دفاع کردند، امروز نیز این عشایر حافظ و نگهبان انقلاب هستند.
لازم به ذکر است مرحوم حاج جوزعلی نجفی از بزرگان، خیرین و مصلحان استان بود که علاوه بر فعالیت‌های اجتماعی، فرماندهی بسیج مردمی و عشایری حماسه فتح میمک در 19 دی‌ماه سال 59 را در کارنامه خود دارد. این جانباز سرافراز در سن 74 سالگی دار فانی را وداع گفت.
انتهای پیام/

 
کد مطلب: 254814
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...