فرماندار فريمان
خبرنگاران در دوران دفاع مقدس جلوتر از خط‌ مقدم خبرها را مخابره مي‌كردند
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۲۸
فرماندار فريمان گفت: خبرنگاران ما در دوران دفاع مقدس دوشادوش رزمندگان و حتی جلوتر از خط‌ مقدم خبرهای نبرد حق علیه باطل را مخابره مي‌كردند.
 
به گزارش ايثار واحد خراسان رضوي، فرماندار شهرستان فريمان در مراسم روز خبرنگار 17 مرداد كه در سالن همايش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي اين شهرستان برگزار شد، ضمن تبريك اين روز فرخنده و گراميداشت ياد و خاطره شهدا گفت: اهمیت حرفه خبرنگاری برکسی پوشیده نیست و تا کسی ذوق و علاقه به این حرفه نداشته باشد، نمی‌تواند موفق باشد، چرا که این حرفه هم فیزیکی و هم فکری می‌باشد.
عباسعلي صفايي ادامه داد: حجم اخبار برعلیه کشور ما بسیار زیاد است و اگر کشورهای ابر قدرت با یک چنین حجمی از اخبار روبرو باشند رو به اضمحلال و فروپاشی خواهند رفت اما کشور ما چون مردم حامی نظام هستند و در صحنه حاضر هستند و از ولایت و مرجعیت دفاع می‌کنند کشور ما هرگز آسیبی نخواهد دید.
وی افزود: من از عزیزان خبرنگار تقاضا دارم آنچه را که در جهت استحکام مبانی نظام هست را اطلاع‌رسانی کنند، چرا که جوانان امروز ما جوانان آگاه هستند و برای تعالی اهداف نظام خواسته‌های شخصی خود را زیر پا می‌گذارند، همانطور كه خبرنگاران ما در دوران جنگ دوشادوش رزمندگان ما و حتی جلوتر از خط مقدم و خبرهای نبرد حق علیه باطل را به اطلاع می‌رساندند و بسیاری از آنان نیز به شهادت رسیدند.
در ادامه رئيس بنياد شهيد و امور ايثارگران نيز گفت: یکی از ویژگی‌های زیبای خبرنگاری این است که خداوند به وجود مقدس پیامبر می‌گوید: «ای پیامبر! سخن‌ها را درشت بیان کن و به دیگران بگو»، بنابراين بیان واقعیت‌ها خودش باعث می‌شود که مومنین به نفعی برسند.
رشيد رحيم‌زاده ضمن تجلیل از ابوالفضل سالک خبرنگار ایثار رضوی در شهرستان فریمان افزود: خبرنگاران توجه داشته باشند، دشمن سعی دارد تا از آسیب‌های اجتماعي استفاده کند، اینجاست که کیاست و سیاست خبرنگار می‌طلبد که خدای نکرده خود را در معرض دشمن قرار نداده و با به‌روز بودن و زمان شناس بودن باعث ‌شود دشمن نتواند از او سو استفاده كند.
در اين مراسم حجت الاسلام ايزدي امام جمعه و تني چند از مسئولين نظامي و انتظامي حضور داشتند.
در پایان به سه نفر از خبرنگاران شهرستان روشندل خبرنگار روزنامه خراسان، اصغری خبرنگار صداوسیماي خراسان رضوی و ابراهیمی از اداره ورزش و جوانان شهرستان فریمان توسط امام جمعه، فرماندار و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تجلیل به عمل آمد.
انتهاي پيام/
 
ابوالفضل سالك فريمان خبرنگار ايثار رضوي در فريمان
 کلمات کليدی: ایثار رضوی، فریمان، 17مرداد، روز خبرنگار، تجلیل، خراسان رضوی، بنیاد
کد مطلب: 254833